Hal Başkanı Kutlu, Vatandaşı Meyve, Sebze Fiyatlarını Yerinde Görmeye Davet Etti

Adıyaman Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Baki Kutlu, vatandaşlara meyve ve sebze de uygun fiyata ürün satabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Kutlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Hal’de meyve ve sebze fiyatları uygun. Adıyamanlı vatandaşlar hal esnafının daha önce iyi olmadığını, hal esnafının pahalı mal sattıklarını, hal esnafının iyi mal getirmediğini söylüyorlardı. Vatandaşları hal’e davet ediyorum, gelsin bir çayımızı içsinler. Hal esnafının ne kadar temiz bir ürün getirdiğini, hal esnafının iyi kaliteli meyve ve sebze sattığını görsünler”

– TÜTÜN YASAĞI TÜM ESNAFI ETKİLEDİ

Tütün yasağının tüm esnafı etkilediğine dikkat çeken Kutlu, “Tütün’ün yasak olmasının gündeme gelmesiyle beraber ekonomik sıkıntı hal esnafını da etkiledi. Çünkü tütüncü sattığı tütün parasıyla bari gelip sebze ve meyvesini alabiliyordu. Şimdi işler biraz da olsa durdu. Biz daha önce getirdiğimiz sebze ve meyveleri bir iki günde satıyorduk. Şimdi ise 10 günde satamıyoruz. Mazot, nakliyatta pahalandı, işçinin parasını çıkaracak durumda değiliz. Adıyaman’da esnaf şimdi işlerin durgunluğundan dolayı çok mağdur. Büyük marketler market sebze ve meyvesini gidip dışarıdan getiriyor, bu da bizleri etkiliyor. Sebze ve meyve fiyatı gayet uygundur. Patates 1 lira, soğan 80 kuruş, çiftçi şuan da çok fazla bir şey kazanmıyor. Vatandaşlarımız kendi bakkalından alışveriş etsinler. Ulusal marketler biz esnafları mağdur ediyorlar. Kendi esnafından vatandaş alışveriş yapsın ki kazanılan para Adıyaman’da kalsın.” diye konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir