Halbuki Birçok Kurumda Boş Oturuyorlar

 

Adıyaman’daki birçok noktada yer alan ve halka daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kurulan PTT Şubelerinde tek memur çalıştırılması işlerin ağır ilerlemesine sebebiyet verirken, özellikle yaşlılık, dulluk, çocuk parası ve engelli aylıkları dağıtılırken kavgalara neden olduğu görülüyor.

Tek memurun hizmet vermeye çalışırken oldukça zorlandığı gözlerden kaçmazken, vatandaş Abuzer Toprak “ Burada tek kişi çalışması akıl karı değil. Kökü başı yirmi tane insan var bir saattir bekliyoruz. İki memur çalışsa hem memur rahatlar hem de vatandaşın işi hızlı bir şekilde görülür” dedi.

Her gün onlarca insanın akın ettiği PTT Şubelerinde en azından maaş günleri çift memur sistemine geçilmesi gerektiğinin altını çizen vatandaşlar yetkililerden bu konuda kolaylık sağlamalarını istediler.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan vatandaşlar şunları söylediler: “Birkaç yıl öncesine kadar maaşlarımızı Ziraat bankasından alırken daha büyük sıkıntılar çektiğimiz doğrudur. Ancak aradan geçen zamanla birlikte PTT şubelerini arttırdı ve insanların işleri daha da kolaylaşmış oldu. Ancak özellikle maaş zamanları tek memur şeklinde çalışan PTT şubelerinde vatandaş yine büyük sıkıntılar yaşıyor. Çünkü elektrik parası, yaşlılık, dulluk, çocuk parası ve engelli maaşlarını birlikte ödeyen memur oldukça zorlanıyor. Sadece vatandaşa değil memura da yazık. Bunun yanı sıra maaşını almaya gelen vatandaş genellikle ihtiyar vatandaşlar. Bu insanların maaşlarını alabilmeleri için kimlik fotokopileri gerekmekte. Ancak vatandaş kimlik fotokopisini çektirmeden gelebiliyor haliyle çıkıp kapı kapı fotokopi çeken iş yeri arıyor. Bunun yerine de PTT şubelerine fotokopi makinesi konulsa vatandaşımızın işi daha da kolaylaşır. Bize göre bu istekler çok lüks değil. Çünkü insandan daha önemli bir konu yok. Avrupa’da da bu böyledir. Yetkililerimizden konuyla ilgili olarak bir çalışma başlatmalarını rica ediyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir