“Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı” Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı” değerlendirme toplantısı yapıldı.

“Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı” projesi kapsamında Merkez İlçede GAP Tarımsal Araştırmalar Müdürlüğü, İl Müdürlüğü ve Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ile ortaklaşa yürütülen “İvesi Koyunu Islahı Projesi” ve Besni ilçesinde yürütülen “Kıl Keçisi Islahı Projesi” ile ilgi değerlendirme toplantıları yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıların ilki Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği toplantı salonunda, ikincisi ise Besni Milli Eğitim Müdürlüğü SODES toplantı salonunda gerçekleşti.

İl Müdür Yardımcısı Mahmut Nedim Baybatmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantılara Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ayşe Demirel, Ziraat Mühendisi Bülent Yenisu, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Abuzer Alıcı, GAP TEYAP Temsilcileri Mehmet Badıllı, Şeref Şelli ve Reşit Demir ile çok sayıda küçükbaş hayvan yetiştiricisi iştirak etti.

Yapılan bu toplantılarda, yürütülen projelerde alınan sonuçlar, karşılaşılan problemler ile ileri aşamalarda neler yapılacağı hakkında çiftçilerle bilgi alışverişinde bulunuldu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …