Hastane Esnafı Bitme Noktasına Geldi

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Binası(Eski Devlet Hastanesi)’nın taşınması ile bölge esnafı bitme noktasına geldi.

Hastanedeki polinikliniklerin ve Acil Servisin taşınması ile zor günler yaşamaya başlayan esnaflar, yetkililerden destek bekliyor.

Siftah Yapamadığımız Günler Başladı

Esnaflar uzun yıllardan sonra siftah yapamadıklarını belirterek, “Böyle birşeyle ilk defa karşılaştık. Hastanenin burada olması burada bir hareketin olmasına neden oluyordu. Şimdi kimse yoktur. Akşama kadar boş boş oturuyoruz. Burada Hastane olduğu için kiralar yüksekti. Şimdi hastane gitti bizim işler bitti. Ne yapacağız, bilmiyoruz. Herkes ödemelerini işe bağlamıştı. Kadın Doğum ve Çocuk servisi buraya gelecekmiş. İnşallah en kısa sürede gelirler. Yoksa esnaflar olarak hep iflas edip işsiz kalacağız” diye konuştular.

Acil servis burada da olsa ne olacak ?

Acil Servisin taşınmasına tepki gösteren esnaflar, “Bu Acil Servisin buradan kaldırılmasına anlam veremiyoruz. Ne olacak burada da Acil servis olsa ? Her ilde bir tane mi Acil Servis var ? Diğer illerde her hastanenin Acil servisi var. Ayrıca buranın insanının durumu ortada. Herkes oraya gidemez. Burası 4 mahallenin ortak noktasıydı. Yine şehrin merkezi yeriydi. Şimdi ta oraya nasıl gitsinler ? Başta Vali olmak üzere diğer yetkililer vatandaşın bu sesine kulak vermeli” şeklinde konuştular.

İşten Çıkarmalar Başlayabilir

Hastane çevresindeki eczacılar ise işlerinde yüzde 80’lik bir düşüşün olduğunu ifade ederek, şunları kaydettiler:

“Ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Şuan öyle oturuyoruz. İşlerimiz bitti. Muhtemelen çok yakında işten çıkarmalar başlayacaktır. Her eczanede en az 4 kişi istihdam ediliyor. İşler olmayınca bizler ne yapalım. Yeni hastanenin çevresinde yer bile yok ki oraya taşınalım. Zamanında her yer parsellenmiş, Bu işe bir çare bulunması lazım”

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir