sürmanşet

HAYAD Başkanı Babar: “Hasta Çocuklarımızın Eğitim Hakkını Ellerinden Alınmıştır”

 

 

Anadolu Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD)  Başkanı Yusuf Babar, “Hasta çocuklarımızın eğitim hakkını ellerinden alınmıştır” dedi.

HAYAD  Başkanı Yusuf Babar, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğinde, ağır hastalıklarından dolayı 45 günün üzerinde devamsızlığı olan çocukların, ders puanlarına bakılmaksızın başarısız olacakları hükmünü vermesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Bakanlığın suistimalleri önlemek ve okulu mazeretsiz aksatan öğrenciler için çıkarttığı bu yönetmeliğin hasta olup tedavileri için devamsızlık yapan öğrencileri de kapsadığına dikkat çeken Babar, bu nedenden dolayı hasta çocukların sınıfta kalacağını dile getirdi.

Bu çocukların moral ve motivasyonlarının en üst seviyede tutulması gerektiğinin altını çizen Babar, şunları söyledi: “Bakanlığımız bu çocuklarımıza psikolojik destek verip, geri kaldıkları derslerden dolayı çocuklarımıza yormadan hoca takviyesi yapmaları lazım. Tedavi gören çocuklarımızın tedavi gördükleri yerlerde ders vermeyi önermeleri gerekirken, en kolayını seçip bu hasta olan çocuklarımıza bir tekmede vurup okul hayatlarını bitirmişlerdir. Dernek olarak 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı döneminde hastalıkları nedeniyle tedavi olan bu çocuklarımızın tedavilerinin başarıya ulaşması için morallerinin tavan yaptırılarak bu çocuklarımızın sıkıntılarının ortadan kaldırılmasını istiyoruz.” Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir