HAYAT KURTARMAK YERİNE, GEREKSİZ İHBARLARLA UĞRAŞIYORLAR

Adıyaman’da geçen yıl 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne yapılan ve oranı yüzde 90’a ulaşan asılsız ve gereksiz ihbarlar, çalışanları meşgul ederken zaman kaybına neden oluyor.

Kentte can kayıplarını önlemek için 24 saat görev yapan 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne geçen yıl 513 bin 439 çağrı geldi. Bu çağrıların 464 bin 830’u gereksiz ihbarlardan oluşurken, 48 bin 609’un yardım talebine müdahale edildi.

Adıyaman il sağlık müdürlüğüne bağlı 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekim Yardımcısı Kadir Yıldız, Gazetemize yaptığı açıklamada; Yaklaşık 24 saat içerisinde 2 bin ile 3 bin arasında çağrı karşılıyoruz bunların 2 Bin’e yakını asılsız çağrı oluyor asılsız çağrı olunca vakalara ulaşmamız sıkıntı oluyor zaman kaybı oluyor. Örnek verecek olursak bir beyin kanaması geçiren hastaya yetişemezsek ambulansımız çıkmaz ise başka işlerle meşgul olursak hasta riske girmiş oluyor.

“LÜTFEN GEREKSİZ YERE ARAMAYIN”

Gereksiz aramalarda bulunanlara çağrıda bulunan Yıldız, Yarın öbür gün kendi başlarına Allah göstermesin acil bir durum gelebilir. Bizim 112 personellerimize ulaşamayabilirler ve bir gecikme yaşanabilir. Bunun bilincinde olsunlar ve lütfen 112’yi gereksiz yere telefon test etmek için yapmasınlar. Çocuklarına telefonlarını verirken de 112’yi aramadıklarından emin olsunlar.

Bizim burada çağrımız asılsız çağrı ve çocukların veya yetişkin vatandaşların gereksiz yere aramaları oluyor. Lütfen bu şekilde bizleri meşgul etmesinler hastalara ve vatandaşa daha erken ulaşalım daha erken hizmet edelim hayat kurtaralım bizim derdimiz bu çağrımı ise budur” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir