Haydi Adıyamanlı… İsrafın Önüne Geçmek İçin Bayat Ekmek Kutusu

Birçok ilde özellikle de komşu illerimizde israfın önüne geçmek amacıyla projesi hayata geçirilen “Bayat Ekmek Kutusunu” Adıyamanlı vatandaşlar ve fırın işletmecileri de istiyor.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kısa bir süre önce başlatılan ekmek israfını önleme kampanyasına bir destek de komşu illerimiz olan Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa’dan gelirken Adıyaman’ın bu projeye ne zaman katkı sunacağı merak ediliyor.

Her gün binlerce ekmek parçasının çöplere atıldığı ilimizde vatandaş israfın had safhaya ulaştığını belirterek “  Zenginleştikçe israfı artan bir yaşam tarzı bizim yaşam tarzımız olmamalı. Biz tasarruf ettikçe zenginleşen, zenginleştikçe tasarrufu artan bir millet olmalıyız. Unutmamalıyız ki İsraf iflasa sürükler. Allah hiçbirimizi bir dilim kuru ekmeğe muhtaç etmesin” dediler.

Amaçlarının tamamen israfın önüne geçmek ve dinin de uygun görmediği, tasvip etmediği şekilde ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek olduğunu aktaran vatandaş, şunları söyledi;“Bayat ekmek kutularının dağıtılması kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğümüz belirli noktalar tespit edip buralara kutuları koymalıdır. İnşallah bu konu her geçen gün daha yaygın hale gelir. Bu projeye Adıyaman’ın da katkı sunmasını istiyoruz. Sadece belli başlı yerlerde değil önümüzdeki süreçte Adıyaman’ın tamamında ekmekleri çöpten ayırmış olursak daha güzel olur. Bununda Adıyaman Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilmesini diliyor ve bekliyoruz”

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir