Hayır SEVMEYEN “Hayır” SEVEN İş Adamları Kim?

2010 yılının Mart ayında ASU TV ekranlarında  düzenlenen “Engellilerimize Akülü Sandalye Yardım” kampanyasında laf olsun diye vaatte bulunan işa damları kimler.

Dernek tarafında yapılan açıklamada kendilerine canlı yayında reklamını yaparak engellilere akülü araç sözü veren Adıyaman ve Türkiye’deki ünlü iş adamlarımızın  bu sözlerini hale yerine getirmedikleri ortaya çıktı. Dernek yetkilileri engelliler üzerinden prim yapan, engellileri kullanarak kendi reklamlarını yapan şovmen işadamlarını kamuoyuna teşhir edeceğini söyledi. Yaklaşık iki yıl önce canlı yayında milyonların karşısında engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve nakdi yardım sözü veren hayır sevmeyen “hayır” seven iş adamlarını kamuoyuna bildireceğini ve deşifre edeceğini söyleyen yetkililer, “ gerçekten milyonların karşısında vaatler veren sözde hayırsever iş adamlarımız maalesef sözlerini tutamadılar. Ben bu isimleri tek tek açıklayacağım. Gerçekten insanımıza yakışmayan hareketler bunlar. Engellilerin üzerinden prim yapmak reklam yapmak nasıl bir şeymiş anlasınlar. Allah’tan korksunlar bari” dediler.

Gösterilen tepkinin ardından sözünde durmayan iş adamlarının nasıl bir yol izleyecekleri ya da verdikleri sözü tutup tutmayacakları merak konusu oldu.

Binlerce lira bağış yapmak istediğini canlı yayında belirten ancak aradan geçen üç yıla rağmen sesi soluğu çıkmayan iş adamlarına bir tepki de vatandaşlardan ve engelli yakınlarından gelirken, “ İnsanlara ümit verip hayal kırıklığına uğratıyorlar” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir