“Her Gün Bu Sektörden Para Kazanan Firmalarımız Var”

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, ilimizde çıkartılan mermerlerin Adıyaman ekonomisine önemli derecede katkı sağladığını söyledi.

Mermer işletmeciliğinin sanayi sektörü içerisinde hızla ön sıralara tırmanan bir sektör olduğuna dikkat çeken Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu,  “Mermer sektörü belki yarın tekstil, tarım ve turizm sektörünün önüne geçecek” dedi.

“Bu hizmetin önüne kırmızıçizgi çekmemiz mümkün değil”

Adıyaman’da çıkarılan mermerin ekonomik olarak getirisinin yüksek olduğunu ileri süren ATSO Başkanı Mustafa Uslu, “Son yıllarda ilimizden çıkarılan mermerler Adıyaman ekonomisine ciddi bir kazanç sağlamakta. Son günlerde mermer ocaklarını çalıştıran işletmeciler de bazı sıkıntılar yaşamakta. Aslında mermer işletmeciliği, yatırımlar arasında 3. veya 4. sırada yer alan bir sektördür.  Mermer sektörü belki yarın tekstil, tarım ve turizm sektörünün önüne geçecek. İlimizde bulunan mermer işletmecilerinin çoğunluğu farklı illerden ilimize gelerek yatırım yapan işadamları. Türkiye Cumhuriyeti’nin misakı milli sınırları içerisinde yatırım yapmak isteyen herkes istediği yere yatırım yapabilir. Bu hizmetin önüne kırmızıçizgi çekmemiz mümkün değil. Mermer işletmeciliği sektörü sayesinde bu işin nakliyesini yapan insanların Adıyamanlı olduğunu unutmamak gerekir. Bunun dışında her gün bu sektörden para kazanan, yeni açılan firmalarımız var. İlerleyen zamanlarda çalışmayan işletmelerde bir gün katma değerler bulunacaktır” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir