‘Her Köyde Bir Işık Var’ Projesi Onaylandı

 

Adıyaman’ın Sincik Kaymakamlığı Koordinesinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Her Köyde Bir Işık Var’ SODES projesi onaylandı.

Sincik Kaymakamı Zafer Sağ, “Her Köyde Bir Işık Var projesi kırsal bir çevreye sahip olup köy ve mezralarda bulunan dezavantajlı okullarımızda öğrenim gören ilkokul çağındaki öğrenciler ile yine dezavantajlı konumda bulunan okuma yazma bilmeyen velilere yönelik olarak hazırlanmış bir projedir” dedi.

Kaymakam Sağ, “Proje süreci içerisinde köy ve mezralarımızda okuma yazma bilmeyen bireylere yönelik okuma yazma kursları düzenlenecek, bu kurslar neticesinde başarılı olan velilerimize komisyonumuzca belirlenen kitaplardan hazırlanan sorularla bir yarışma sınavı düzenlenecektir.

Yine köy ve mezralarımızda bulunan ilkokullardaki 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak. Kitap okuma faaliyetleri gerçekleştirilirken köy ve mezralarımızdan mekanı uygun olan köylerimizde tiyatro gösterileri yapılacaktır. Bu gösteriler sırasında yine velilerimize yönelik eğitimin toplum hayatındaki önemi ile ilgili açık hava seminerleri verilecektir.

Köylerimizde bulunan birleştirilmiş sınıflı ilkokullar, normal ilkokullar ile okuma yazma bilmeyen bireylerin toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde kalmalarını sağlamak amacı ile onlara yönelik düzenlenen kitap okuma etkinlikleri neticesinde etkinliğe katılan tüm katılımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca etkinlik sonucunda dereceye giren öğrenci ve velilerimiz çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir. Yine dereceye giren okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan velilerimize ve başarılı olan öğrencilerimize yönelik olarak gezi etkinliği düzenlenecektir. Projemizin şimdiden ilçemize hayırlı olmasının diler, emeği gecen herkese teşekkür ederim” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir