Her Taşın Altında AKEDAŞ Çıkıyor!

50. Yıl İlköğretim Okulu bahçesinde tek bir ışıklandırmanın bulunmadığı okulda yüzlerce öğrenci karanlıklar içerisinde derse girmeye ya da evlerine ulaşmaya çalışırken, okul yönetimin defalarca AKEDAŞ’a sorunun çözümü için başvurmalarına rağmen yetkililerin hiçbir çalışma yapmadıkları bildirildi. Özellikle öğleden sonra okula gelen yüzlerce öğrenci oyun oynarken de eve gitmek isterken de karanlık okul bahçesinden geçmek zorunda kalırken, AKEDAŞ’ın duyarsızlığını vatandaş “ Hırsıza yol göstermek” şeklinde adlandırdı.

“İyisi var kötüsü var bu çocuklardan biri bu karanlıkta kaçırılsa başına bir iş gelse hesabını kim verecek ya da hesabını biz kimlerden soracağız” diyen öğrenci velileri yetkililere seslerini duyurmaya çalışırken, yetkililerin olaya duyarsız kalması bardağı taşıran son damla oldu. Gerek öğrenci velileri gerekse de okul yönetimin konuyla ilgili olarak şikâyetlerini defalarca dile getirmesine rağmen herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirten öğrenci velilerinden Hatice Dilek, “Ben her gün torunumu okuldan almaya geliyorum. Buraya yüzlerce çocuk geliyor. Birçoğu da küçük yaşta. Bu koskoca alanda yıllardan beri  bir ışıklandırma olmadığı için özellikle Kış mevsiminde büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle karanlıkta okuldan çıkıp evlerine gitmek isteyen öğrencilerden birinin kolunu tutup kaçırsalar kimsenin ruhu duymaz. İstenmeyen bir durum söz konusu olduğunda hesabını kim verecek merak ediyoruz. Okul dağılma saatlerinde göz gözü görmüyor. Yetişkin insanlar dahi bu alanda korkuyor. Aldı ki öğrenciler küçük yaşta ve tecrübesiz. Tanımadıkları biri gelip yanaşsa ya da bu karanlıkta istenmeyen bir durum söz konusu olduğunda gerek okul yönetimi gerekse de defalarca başvurulmasına rağmen herhangi bir çalışma yapmayan AKEDAŞ yetkilileri suçlu duruma düşecektir. Defalarca biz okul yönetimine başvuruda bulunarak şikayetlerimizi dile getirdik. Onlar da defalarca AKEDAŞ’a başvuruda bulunmuş. Bize verdikleri cevapta yetkililerin kılını kıpırdatmadıkları söyleniyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Eğer burada bir öğrencinin kılına zarar gelirse hesabını çok kötü sorarız. Her akşam üstü insanlar gelip buradan öğrencisini alıyor ve güvenlik konusunda büyük zaaflar oluştuğu gözler önüne seriliyor. Karanlığın yanı sıra güvenlik görevlisinin ya da polisin de burada olmamasını hırsıza yol göstermek olarak nitelendiriyorum. İnşallah en kısa zamanda bu sorun ortadan kalkar” dedi.

Bahse konu olan okulda eğitim gören öğrenciler de konuyla ilgili şikayetlerini dile getirirken, özellikle kız öğrenciler kendilerini güvende hissetmediklerini, akşam saatlerinde velilerini çağırıp eve gitmek zorunda olduklarının altını çizdiler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir