Herkes İşini Yapsın Kırtasiyecilerden “Market” Tepkisi

 

Adıyamanlı Kitap ve Kırtasiyeciler, adeta her köşe başında seyyar tezgahlarda kırtasiye malzemeleri satılmaya başladığını söyledi. Bu durum kırtasiyecileri zora soktuğunu belirten esnaflar ‘merdivenaltı’ satışların önüne geçilerek, esnafın haksız rekabete karşı korunmasını istedi.

Kitap ve Kırtasiyecilerden Celaleddin Pektaş, kırtasiye sektörünün çok sıkıntılı olduğunu ifade ederek, okulların açılmasına rağmen kırtasiyelerde müşteri olmadığını söyledi. Kırtasiyecilerin artık sos verir hale geldiğini ifade eden Pektaş şöyle konuştu: “Kitap kırtasiye sektörü olarak çok sorunluyuz. İlimizde 100 esnafımız var ama 5 tanesi bile iş yapamıyor. Vatandaşlarımız da kırtasiye ürünlerini kolay temin ettiği yerlerden alıyor. Halkımıza kırtasiye ürünlerini kırtasiyecilerden almasını tavsiye ediyoruz ama insanlar bu uyarımıza aldırış etmiyor. Okulların açılmasına rağmen kırtasiyecilerin hiçbirisinde hareketlilik yoktur. Sektör olarak esnaflarımız büyük bir sıkıntı içerisindeler, bütün esnafın durumu iyi değil ama kitap ve kırtasiyeciler daha zor durumdalar. Diğer yandan kırtasiyelerdin sattığı ürünleri büyük marketler de satıyor. O yüzden kırtasiye esnafı bu durumdan çok muzdarip ve sıkıntılı olduğu için geleceğimiz pek umutlu gözükmüyor. Devletin bedava kitap dağıtması esnafların daha çok sıkıntı yaşamasına neden oldu. Vatandaşlar kitap ve kırtasiyecilerden zorunla olmadıkça alış veriş yapmıyor. Esnaf satış yapamayınca giderlerini karşılayamadığı için çok zor durumda kalıyorlar. Hükümetin kitap ve kırtasiye sektörünün canlanması için bir takım tedbirler alması gerekiyor.”

Haber: İ.IŞIK

 

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir