EL-FAKİR HACI ABUZER BABA TÜRBESİ 1 HAFTADA 3 KEZ SOYULDU TÜRBE BEKÇİSİ VE EŞİ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Hırsızlar Bu Kez Türbeye Dadandı

El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi 1 haftada 3 kez soyuldu

Adıyaman’da El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi, 1 hafta içerisinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 3 defa soyuldu.

Edinilen bilgiye göre, Musalla Mahallesi’nde bulunan El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi’ne gece saatlerinde gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler türbenin kapısını kırarak içeriye girdi. Türbe içerisine giren şahıs ya da şahıslar bozuk paraları, kola şişelerini, çay şekerlerini çalarak girdikleri kapıdan çıkıp kayıplara karıştı. Bir süre sonra türbenin soyulduğunu anlayan türbe bekçisi Sabahattin Fidancı ile eşi Bedriye Fidancı durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri türbe içerisinde ve çevresinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler sonrasında polis ekipleri olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Öte yandan, 1 hafta içerisinde 3 defa soyulduklarını dile getiren türbe bekçisi Sabahattin Fidancı ile eşi Bedriye Fidancı, “1 haftada 3 kez girdiler. Arka kapıdan girip para, bakır, şeker, kola şişeleri, buzdolabında bulunan etlerin hepsi çalındı. 1 haftada 3 defa soyuldu türbe. Defalarca para kutusu aldık ama adamlar gelip para kutusunu kırarak yerinden söküp götürüyorlar” ifadelerini kullanarak gözyaşlarını tutamadılar.

Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir