Hizmetiçi Eğitim Merkezinin İnşaatı Başladı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın;

“Adıyaman Her Şeyin En Güzeline Layık”

Hizmetiçi Eğitim Merkezi İnşaat alanını gezerek yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgiler alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.

Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın yapılan ve yapılacak olan eserleri görmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “bu eserleri gördükçe bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz” dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın yaptığı açıklamasında; “Burası da Adıyaman’ın hayalinde olan bir projeydi. Hep diyorduk ya niye dışarıda var da, Adıyaman’da yok? Artık bundan sonra öyle görülüyor ki Adıyaman’da olan dışarıda olmayacak. Adıyaman için çok önemli bir yatırım. Burası ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yapacak bir mekan olacaktır.72 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan 220 yataklı adeta 5 yıldızlı oteli andıran, içerisinde 2 adet 200 kişilik konferans salonu, 4 tane ayrı toplantı salonu, havuzları, sosyal donatılarıyla, peyzajıyla birlikte muhteşem bir hizmet içi eğitim merkezimiz olacak. Yine hemen bitişiğinde 24 derslikli bir turizm okulumuz olacak. Burası Adıyaman’a nazır ve hakim bölge. Seyir Tepesinin hemen altında, arkamız orman, önümüz şehire hakim ve şehir manzaralı 72 bin metrekarelik bu alan, Türkiye’nin en yeni, en modern ve büyük hizmet içi eğitim alanlarından birisi olacaktır. Bu, Adıyaman’ımız için çok çok önemli bir durumdur. Sadece Milli Eğitim alanında değil aynı zamanda bütün bakanlıkların hem hizmet içi eğitim toplantılarını yapabileceği, hem de konaklayabilecekleri bir mekana kavuşmuş olacağız. Sadece Adıyaman’a da değil, ulusal ve uluslararası pek çok toplantıya Türkiye adına ve bölge adına ev sahipliği yapacaktır.Çünkü bölgemizde hiç yok, Türkiye’de de sayısı çok az. Türkiye’de tahminen 6-7 tane hizmetiçi eğitim merkezi var. Adıyaman’ımız çok daha kaliteli bir yatırıma daha kavuşmuş olacaktır. Bu iş için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 33 milyon TL değerinde bir kaynak aktarıldı. Biz de bugün burayı ziyaret ederek, peyzaj ve inşaat alanını bir gezelim dedik. Eksik bir şey var mı, yapılacak bir şey var mı diyerek incelemeye geldik. Müteahhit firma işe başlamış. İnşallah hızlı ve seri bir şekilde işini yürütecektir ve Adıyaman’ımıza en kısa zamanda bu eseri kazandıracaktır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, eski ve yeni Milli Eğitim Bakanlarımıza ve bürokratlarına, eski ve yeni valimize, vali yardımcılarına özellikle de Murat Süzen beye ve bu projede emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir