“Hükümetin Kurulmaması Esnafta Kaygıya Sebep Olmaktadır”

“Bizim vatandaştan istediğimiz sağ duyulu olmalarıdır

“Adıyaman’ı Kötü Oyunların İçine Sürüklemeye Çalışıyorlar”

SMMMO Başkanı Nazif Atalay Gündemi Değerlendirdik

Adıyaman Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Nazif Atalay gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

7 Haziran genel seçimlerine göre oluşan parti dağılımlarında bir koalisyon oluştuğunu belirten Atalay, Koalisyonun olması gerektiğini söyledi.

Atalay yaptığı açıklamada; “7 Haziran seçimlerinde koalisyon hükümeti çıktı.35 – 40 gün koalisyon görüşmeleri yapıldı. Fakat Koalisyon eksi yönde sonuçlandı. Bana göre koalisyon olmalıydı. Türkiye’nin geleceği için ben burada sadece A partisi B partisi değil 550 vekile buradan sesleniyorum. Kendi çıkarlarını Ülkenin çıkarlarından önce tutmasınlar. Önce Avrupa dada öyledir, diğer ülkeler dede öyledir. Önce Ülkenin çıkarı kendi çıkarları ve parti çıkarlarından önce gelir. Hatta dış güçler boş durmuyor. Biz aslında bu  terörle 40 yıldır savaşıyoruz.Bizim yani Türkiye’nin dostu yok. Hakikaten yok. Şimdi diyorlar ki Amerika dost, Fransa dost , İngiltere dosttur. Bunlar bizim asla dostumuz değil.  Bakın şu anda PKK’nın elindeki silahlar Almanya’nın silahları. Almanya’yla görüşüyorlar, Almanya diyor ki ben bu silahları peşmergeye verdim. Ama öyle bir şey yok. Almanya bu silahları direk Pkk ya veriyor. Ben şu anki mecliste bulunan dört  liderden isteğim ve talebim bir gövde gösterisi  yapıp birlik beraberlik kucaklaşma gösterisi  yapıp biz Türkiye’yiz kardeşiz demeliler. Ama konu ülke olursa et ve tırnak nasıl bir arada olursa ve asla ayrılmazsa bizde ayrılmamalıyız. Bu dört liderin bir araya gelip bu gösteriyi yapması gerekiyor.  Çünkü biz daha  önce bunu yaptık.Nerede yaptık  Çanakkale savaşında yaptık, Kurtuluş savaşında yaptık. Şu anda ülke hakikatten kan ağlıyor, Kan gölüne döndü ve dönüp baktığınızda da Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar en büyük terör olaylarını yaşadık. Bu hakikatten kalbimizi söktü. Üzülüyoruz. Bir an önce barışın sağlanması gerekiyor.Kırk yıldır savaşıyoruz ne oldu.  Sonunda barış olacak.” Dedi.

Esnafların adeta can çekiştiği belirten Atalay; “Esnaflar hakikatten şu anda can çekişiyor. Çünkü Adıyaman’da vergi dairesine kayıtlı olan 13.000 tane mükellef var. Yani basit usulüyle, Şirketiyle, Bilançoluyla 13.000 mükellef var. Bunların yüzde doksan dokuzu hep krediye bulaşmış. İrili ufaklı hepsi krediye bulaşmış. Yani esnaf ben bir yatırım yapayım veya ileriyi görebileyim, bunla ilgili bir kaygıları var.Ben bu günü nasıl kurtarayım,evime  nasıl ekmek götüre bilirim diye kaygı içerisinde,çalışma içerisinde.Temennimiz bir an önce iyi bir hükümetin kurulması.Yani önümüzde  bir Kasım seçimleri var. Ben buradaki vekillerinde biraz önce dediğim gibi her şey den önce ülkenin çıkarlarını düşünmemiz lazım. Ha sonuçta eğer  vatandaş  yine koalisyon diyorsa herkes üstüne düşeni yapmalı ve koalisyon hükümetini kurmalı. Şimdi geriye dönüp baktığımızda şu anda Hindistan bizden çok çok geride. Ama  Yirmi tane parti bir araya geliyor ve Ülke koalisyonla yönetiliyor. Almanya baktığınızda şu anda batıda Ekonomisi çok çok ileride olan Almanya Koalisyonla yönetiliyor. Demek ki koalisyonda olabilirmiş.” Dedi.

Son Günlerde Ulusal Basında Adıyaman’ın İsmi Terörle Anılması ile ilgilide konuşan Atalay, Bu durumun vatandaşları rahatsız ettiğini, özellikle huzur kenti bilinen, Alevisiyle, Sunnisiyle Türküyle, Kürtüyle vb. farklı görüşlü insanlar hep iç içe yaşadığı Adıyaman’a terör isminin hiç yakışmadığını, kimsenin de yakıştırmaması gerektiğini ifade etti.

Atalay; “Bana göre doğru Adıyaman ‘a dışardan bizim misafirlerimiz geldiği zaman veya bir memur arkadaş Adıyaman’a geldiğinde ağlayarak geliyorlar. Ama üç sene beş sene burada kaldıktık tan sonra giderken de ağlayarak gidiyor. Yani bu dış güçlerin bir oyunudur. Adıyaman üzerinde oynanan bir oyundur. Ben biliyorum biz Alevisiyle, Sunisiyle, Lazıyla, Çerkez’iyle herkesle bu Adıyaman kaynaşmış. Hatta bildiğim kadarıyla Türkiye bir Adıyaman böyle kozmopolit bir yapıya sahip, bir de  Hatay sahip olduğunu biliyorum. Hiçbir problem yokken,  huzur kenti olarak bilinen Adıyaman’a birden bire sanki bir el düğmeye basar gibi burada huzursuzluk yaratılıyor. Adıyaman’ı karıştırmaya çalışıyorlar. Adıyaman’ı da bu oyunun içine sürüklemeye çalışıyorlar. Bizim vatandaştan istediğimiz sağ duyulu olmalarıdır. Bu oyuna gelmemeleridir.  Adıyaman’ın ulusal basında terörle anılması dışarıda yaşayan Adıyamanlıları zor durumda bırakıyor. Eskiden biz Adıyamanlıyız deyince kucaklaşıyorlardı ama şu anda yanına yaklaşmıyorlar. Geçen bir arkadaşım anlattı Şanlıurfa’dan tayini Ankara’ya çıkıyor, Ankara dada bir ev kirası için depozito veriyor sonra ev sahibi nerelisin diye soruyor, Adıyamanlıyım deyince ev sahibi parayı iade edip evi vermekten vaz geçiyor. Yani ulusal basında Adıyaman’ın adı geçmesi biz Adıyamanlıları üzüyor.” Dedi.

Haber Merkez

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir