HUZURUMUZ BOZULMASIN Büyükşahin “Dünya Adıyaman’ı Örnek Almalı”

 

Türkiye’de “Huzurun Başkenti” olarak nitelendirilen Adıyaman’da herkesim birlik ve beraberliğin bozulmamasını istiyor.

Alevisi-Sunisi-Süryani’si-Türk’ü-Kürdü’nün bir arada yaşadığı medeniyetler şehri Adıyaman’da Kanaat Önderleri de birlik ve beraberlik açıklamalarında bulunarak “ Huzurun Başkenti” isminin ilelebet devam etmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Düşmanın dahi giremediği Adıyaman’da Alevi Dedesi Ali Büyükşahin gazetemize yapmış olduğu açıklamada “Adıyaman’ın huzurlu ve mutlu olması bizim için çok önemlidir. Elbette ki Adıyaman 80 öncesi ve sonrasında daima huzurlu bir kent olarak durumunu muhafaza etmiş ve etmektedir. İnsanlar birbirlerini çok iyi tanıyorlar. Adıyaman’da hem Suni, hem Alevi, hem Kürt, hem Türk var. Ayrıca başka etnik kökene mensup olan gruplarda var. Bu bakımdan Adıyaman din, dil, ırk farkı gözetmeden hepsi birbirine sevgiyle kucak açmışlardır. Saygıyla bakmışlardır. Bu bizim için önemlidir. Adıyaman’da ki birlik ve beraberlik elbette ki Türkiye’de örnek teşkil eder. İsterim ki sadece Türkiye değil, Dünya’nın birçok yerinde hatta bütün Dünya’da bir güzellik olmalı, örnek olmalıdır. Adıyaman’ı da bu konuda örnek alsınlar. Adıyaman toplum olarak güzel bir toplumdur. Hoşgörülü bir toplumdur. Saygın bir toplumdur. Hiç kimse kimseyi kıskanmaz, hor görmez. Bizi en çok sevindiren de Adıyaman’ın güzelliği, hoşgörüsüdür. İnşallah Adıyaman bu durumunu muhafaza eder ve her zaman böyle olur. Tabi burada bürokrasinin de bir rolü vardır. Bürokrasi ne kadar iyi hizmet ederse Adıyaman’da o kadar huzurlu olur.

Çağrıda bulunan Büyükşahin, “Sayın valimiz duyarlı çok çalışıyor. Belediye başkanlarımız keza aynı ayrım yapmıyorlar. Elbette ki biz birbirimizi iyi anlamalıyız. Destek vermeliyiz. Türkiye’nin bizim için önemli olduğunu daima vurgulamamız lazım. Bu topraklar öyle kolay kazanılmadı. Türkiye topraklarının bütünlüğünün korunmasını ben özellikle Allah’tan niyaz ediyorum. Teröre hiç taviz verilmemesi gerekiyor. Tabi terör insanların huzurunu kaçırır. İnsanları mutsuz eder. İnsanların ve toplumun huzurlu olması için terörün mutlaka bertaraf edilmesi gerekir. Terör hangisi olursa olsun. İster sağdan, ister soldan, kim olursa olsun bence teröre karşı herkesin direniş göstermesi gerekir. Teröre karşı herkesin birlik içinde olması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü terör Dünya’yı sıkıntıya soktu hem de Türkiye’yi sıkıntıya soktu. O bakımdan teröre hiç taviz vermeden birlik ve beraberliğimizi yürütmek durumundayız.” Şeklinde konuştu.

Haber: Bilal Işık

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir