İHH’nın Yaz Kampı Açıldı

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (İHH) Adıyaman Şubesi tarafından yetim çocuklara yönelik yaz kampını açtı.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (İHH) Adıyaman Şubesi tarafından  yetim ve kimsesiz çocuklara  yönelik Yavuz Sultan Selim okulunca yaz kampı açıldı.

Adıyaman İl Müftülüğü tarafından da  ortaklaşa düzenlenen Yaz kampında Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra, adabı muaşeret, sosyal etkinlikler dersleri veriliyor.

Konu ile açıklamalarda bulunan İHH Adıyaman Şube Başkanı Mahmut İzci; “Adıyaman   İhh olarak  çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Peygamberimizin hayatı, ahlak, inanç esasları gibi derslerin verileceği yine sosyal etkinliklerle iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kursumuz bugün başlıyor.Biz onlara aynı zamanda Allah’a ibadet etmenin güzelliklerini öğretelim.

“Bu çocuklarımız bizim en aziz misafirlerimiz. Bugün bizim sevinç günümüzdür”, yaz Kur’an kurslarını ve Kur’an eğitimini son derece önemli olduğunu biliyoruz. vakfımızın  sayısız hizmetleri arasına 2.yılında , geleceği inşa eden yaz kursları olduğunu belirtmek istiyorum.

Doğru bir din eğitiminin çocukların hayatında başarıya neden olacağına “Bütün hizmetlerimiz daha çok bugünü inşa etmeye yönelikken, yaz kurslarımız milletimizin geleceğini inşa etmeye yöneliktir…”

Din eğitimi çok önemlidir. Din eğitimi doğru verildiği zaman, çocuklarımızın ve gençlerimizin fıtratına uygun, doğru bilgilerle donatıldığı zaman hayatın her alanında onları başarılı kılar. Bu topraklarda asgari seviyede bir din eğitimi almayan bir çocuğumuzun, bu ülkenin tarihinden, kültüründen haberdar olması mümkün değildir. Asgari seviyede din eğitimi almayan bir çocuğumuzun, bir gencimizin bu toprakların türkülerini, şarkılarını bile anlaması mümkün değildir. Din, tarihimizi, medeniyetimizi ve kültürümüzü inşa eden bir değerler manzumesidir.

Buradan anne babalarımıza, Kur’an kursu öğretmenlerimize  büyüklerimize birer mesajımı ifade etmek istiyorum.

Sevgili anne babalar, öncelikle Allah’ın en büyük nimeti olan çocuklarımızı Allah sizlere bağışlasın. Bir millet eğer çocuklarına değer vermezse, onları iyi yetiştiremezse o milletin geleceğini görmesi mümkün değildir.

Onlara vereceğimiz en büyük değer, öncelikle onları bize bağışlayan rablerini onlara öğretmektir. Peygamber sevgisini onların o minik yüreklerine yerleştirmek Vatanını milletini bayrağını seven ve sahip çıkan bir nesil yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir.

Vakfımızın  başlattığı bu güzel faaliyete çocuklarımızı gönderdiğimiz gibi diğer tüm faaliyetlerimizde sizleri aramızda görmekten onur duyarız.” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …