İKA Yönetim Kurulu Kilis’te Toplandı  

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2016 yılı Şubat ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Kilis Valisi Süleyman Tapsız Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, Kilis İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Metin Karakuş ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan katıldı.

Kilis Valiliğinde düzenlenen toplantıda, ajansın 2015 yılı faaliyetleri görüşüldü. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kilis Valisi Süleyman Tapsız, 2015 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında 3 ayın mali destek programına çıkıldığını ifade ederek, başarılı bulunan projelere toplam 10,25 milyon TL tahsis edildiğini söyledi. Ajansın 2015 yılı Doğrudan ve Teknik Destek Programlarına da değinen Vali Tapsız, “1 Milyon TL Bütçeli Doğrudan Faaliyet Programı’na 39 başvuru yapılmış olup, başarılı bulunan 19 proje ile sözleşme imzalanmıştır. 600 Bin TL bütçeli Teknik Destek Programı’na ise 117 proje başvurusu yapılmış, başarılı bulunan 52 proje ile sözleşme imzalanmıştır” dedi.

Toplantıda ayrıca, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerinde bulunan yatırım Destek Ofisleri (YDO) aracılığıyla Ajansın destekler dışında ulusal ve uluslararası alanda bölgenin yatırım fırsatlarını tanıttığına dikkat çekildi.

Haber merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir