“İl Genel Meclis Üyeleri Yereldeki Milletvekillerimizdir”

Adıyaman İl Genel Meclisi Eylül Ayı 3. Birleşimini Mehmet Can Erdoğan Başkanlığında gerçekleştirdi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapılan 3. Birleşimde Beşpınar Rekreasyon Alanı Projesi kapsamında ne kadar ödeneğe ihtiyaç duyulduğu ve Adıyaman’da yapılması planlanan Çevre Yolunun kente olumlu ve olumsuz yansımaları konuşuldu.

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantısına Ak Parti Adıyaman Milletvekillerinden Salih Fırat ve İbrahim Halil Fırat’ta katıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu ve Araştırma ve Geliştirme Komisyonu tarafından hazırlanan raporların okunmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, il genel meclisinin çalışmalarını başarılı bulduğunu belirtti. Fırat, Adıyaman’a yapılması planlanan projeler ve devam eden projelerin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

İlk defa il genel meclisinin toplantısına katıldığını kaydeden Fırat, “İl Genel Meclisinin çalışmalarını yakından takip ediyoruz.  Çalışma sistemleri oldukça hızlı ve güzel olduğunu biliyorum. Adıyaman’la ilgili sorunların çözüme kavuşmasında oldukça yerinde kararlar alıyorlar. Sorunları hemen çözüp yerine getiriyorlar. Bu duyarlılıklardan dolayı meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bütçeye aktarılan paraların olumlu işlere harcandığını görmek bizleri mutlu ediyor. Bazı köylerde toplulaştırma ile ilgili sorunların olduğu söylendi. Alt yapı çalışmalarının ne aşamada olduğunu Ankara’da gidip göreceğiz ve takipçisiz olacağız” ifadelerini kullandı.

Beşpınar Mesire Alanıyla ilgili yatırım oldukça ciddi olduğunu vurgulayan Fırat “ Beşpınar Projesinin tamamlanması için 15 Milyon TL ödenek gerekiyormuş. Adıyaman’ın nefes aldığı yer olmuş. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğriçay Projesi de tamamlanırsa, hem giriş hem de çıkış da dinlenme alanları oluşmuş olur ”

Adıyaman’da ki su sorunuyla ilgili baraj gölünün kullanılması gerektiğinin altını çizen Milletvekili Fırat, konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.

“İL GENEL MECLİS ÜYELERİ YERELDEKİ MİLLETVEKİLLERİMİZDİR”

Ak Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, İl Genel Meclisi üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, Türkiye’nin büyüdüğünü Adıyaman’ın da geliştiğini söyledi.

İl Genel Meclis üyelerini yereldeki milletvekilleri olarak gördüklerini kaydeden Fırat, yapılan çalışmalardan dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.  Meclisin tatil olması nedeniyle köy köy gezdiklerini ifade eden Fırat, “ Köylerimizin sıkıntılarını çok iyi biliyor ve yakından takip ediyoruz. İçme suyuyla ilgili yüzde 98’lik bir gerçekleşme yaşadık. Bu yıl kuraklık anlamında su sıkıntısı yaşadık. Ama bu hizmet gitmiyor anlamına gelmemelidir. Her şeyden önce su önemlidir. Yol konusunda da büyük oranda bir çalışma yapıldığını gördük” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan’da birleşime katılan milletvekillerine teşekkür ederek “Meclisin tatil olduğu şu günlerde Adıyaman’da gezmedik yer bırakmayan milletvekillerimiz bizleri de ziyaret ederek mutlu etmişlerdir. İl Genel Meclisi üyelerimiz TBMM’de ki milletvekillerimizle beraber uyum içerisinde çalışmalarını sürdürecektir ”şeklinde konuştu.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin , 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir