“İl Özel İdarespor’a Her Türlü İmkanlar Sağlanabilir”

İl Özel İdarespor’un dışında da birçok takımın Bal liginde mücadele etmesi gerektiğini savunan spor adamı Yaşar Bayram, “Bir takımı ayakta tutmanın yegane yolu maddi yönden yapılan yardımlardan geçer” dedi.

Maddi anlamda İl Özel İdarespor’un bir sıkıntısının olmayacağına vurgu yapan spor adamı Yaşar Bayram, “Fakat ilimizde diğer amatör takımlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“İl Öze İdarespor’un gidişatı bu şekilde devam ederse kesinlikle 3 lige çıkar”

İl Özel İdarespor’un ilimizi Bal liginde temsil ettiğini söyleyen spor adamı Yaşar Bayram, “Aslında ilimizde sadece İl Özel İdarespor değilde birçok takım Bal liginde mücadele etmeli. Artık amatör kulüpleri kurmak, futbolcu bulmak çok zor. Çünkü bir takımı ayakta tutmanın yegane yolu maddi yönden yapılan yardımlardan geçer. Bu doğrultuda spor dalında yapılan her şey maddi imkanlarla yapılır. İl Özel İdarespor’un başında olan hocaları Zeynal Akan ve Ramiz Karaca’da kendi çaplarında büyük işler yapmak için çaba sarf ediyorlar. Ligin başlamasıyla birlikte İl Öze İdarespor Bal liginde güzel sonuçlar elde ediyor. Geçen hafta kendi sahamızda bir talihsizlik yaşanmış olabilir. İl Öze İdarespor’un gidişatı bu şekilde devam ederse kesinlikle 3 lige çıkar” diye konuştu.

“Birçok işadamı spor camiasına yardım etmek yerine sırtını dönüyor”

İl Özel İdarespor’un devlet kurumunun bir takımı olduğu için para konusunda sorun yaşanmayacağına dikkat çeken Yaşar Bayram, “Bu anlamda İl Özel İdarespor’a her türlü imkanlar sağlanabilir. Yeter ki takımın başındakiler, ekiplerini güzel bir şekilde kurabilsinler. Gerekli olan sinerji, birlik ve beraberlik yakalanırsa başarı elde edilir. İnşallah İl Özel İdarespor Bal ligini başarıyla tamamlayarak, 3. ligte mücadele eder.  Ayrıca maddi anlamda İl Özel İdarespor’un bir sıkıntısı olamaz. Fakat ilimizde diğer amatör takımlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çünkü spor sektöründe her şeyin başı paradır ve bu konuda sponsor bulunmadıkça ayakta durmak çok zordur.  Şimdiye kadar ilimizdeki iş adamlarımızın spor alanında ellerini taşın altına koymamasının sebebini anlamış değilim. Birçok işadamı spor camiasına yardım etmek yerine sırtını dönüyor. Bir de bu kişiler maçları şeref türbinlerinde izlemezler mi? Aslında spor bir ilin tanıtımı açısından en büyük unsurlardan biridir. Maalesef ilimizdeki iş adamları spor camiasına destek vermek gibi düşünceye sahip değiller. İlimizde amatör takımlarla profesyonel takımları bir araya getirmek için yetkililerimiz bir oluşum içerisinde olmalı.  Spor sevgiye ve hoşgörüye dayalı bir daldır. Bu dala sahip çıkılmazsa bir yere varılmaz” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

 MERİNOSSPOR LİGE HIZLI BAŞLADI

Merinos Spor Payes Sporu Ezdi Geçti Türkiye Bayan Voleybol 2.ligi 6. Gurupta mücadele eden Merinos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir