İnşaat Alanlar Madde Bağımlılarının Yuvası Oldu

 

Adıyamanlı vatandaşlar madde bağımlısı gençlerin boş inşaatlarda ve bazı parklarda zaman zaman gördüklerini özellikle gece geç saatlerde inşaat önlerinden geçmeye korktuklarını belirttiler.

Vatandaşlar, boş kooperatiflerde kalan tinercilerden şikâyetçi olurken, evlerine gidip gelmekte sıkıntı yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, “akşamları tinerci yuvası olan bu evler yüzünden evimize gidemiyoruz” diye yakındılar.  Kooperatiflerin boş kaldığı için tinerciler tarafından talan edildiğini, camlarının kırıldığını, geceleri tinercilerle balli çekenlerin mekânı haline geldiğini belirten vatandaşlar, evlerine korku ile gidip geldiklerini vurguladılar.

Konuyla ilgili konuşan vatandaşlar “Akşamları balli ve tinerci yuvası olan bu boş kooperatifler yüzünden evimize gidemiyoruz. Tinercilerin ne zaman, nasıl davranacakları belli olmuyor, tineri çektikten sonra, o anda oradan geçen kim varsa saldırma ihtimalleri çok yüksek, evlerimize giderken sürekli tedirginlik yaşıyoruz.” Bitmeyen kooperatiflerin birçoğunda bekçi olmadığını belirten vatandaşlar, kooperatifleri yapan müteahhitleri eleştirerek, en azından bir bekçinin nöbetçi olarak bulunması gerektiğini belirttiler. Vatandaşlar Atatürk Bulvarı üzerindeki bazı inşaatların ballyciler ve tinerciler tarafından işgal edildiğini belirterek, yetkililerin bu evlerin duvarlarını bir an önce yükseltmesini istedi. Geceleri buralarda her türlü pis işlerin olduğunun söyleyen mahalle muhtarları, “bazı inşaatlarda fuhuş bile yapılıyor” dediler.

Madde bağımlısı gençler için bir tedbir alması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar ve mahalle sakinleri “Bizler bu konuda emniyetten ve inşaat sahiplerinden bir çalışma bekliyoruz” dediler.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir