İnşaat İşçileri İş Başı Yaptı

Havaların ısınmasıyla birlikte ilimizde inşaat sektöründeki hareketlilik artarken, inşaat sektöründeki çalışmalar genelde iş merkezleri üzerine oldu.

Önceki yıllarda konut üzerine çalışmalar yapan müteahhit ve mühendislik firmaları 2015 yılında konut için arsa fiyatlarının artmasıyla birlikte iş merkezi ve dükkan yapımı için start verdiler. Arsa fiyatlarının deyim yerindeyse uçtuğu ilimizde müteahhit ve mühendis vatandaşlar daha çok ilgi gören ve yüksek fiyatlarla satışa sunulup değerine değer katan iş yerlerine yöneldiler. İnşaat sektöründeki hareketlilik en çok inşaat işçilerine yararken, birçok inşaat işçisinin sigortalı ve yevmiye 50 lira ile üzerinde çalıştığı bildirildi.

Kış boyunca deyim yerindeyse Kış uykusuna yatan inşaat işçileri ekmek paralarını kazanmak adına iş başı yaparken, özellikle inşaat işçilerini bünyesinde barındıran kahvehane ve çay ocakları boşalmış görünüyor. Üç ay boyunca cepten yiyerek zarar eden inşaat işçileri inşaat sektöründeki canlılık ve hareketliliğin ardından iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşarken gazetemize konuşan inşaat işçisi Hayati Gürpınar duygularını şöyle ifade etti: “İnşaat işçisiyim ve 40 yaşındayım. Evde dört nüfus var benimle beraber beş kişiyiz. Üç ay boyunca yani Kış mevsimi boyunca bu beş kişi cepten yedik. Yani kazanmadan evimizde oturarak bekledik. Çok şükür havalar ısındı ve inşaat sektörü de hareketlendi. Yaklaşık bir aydır işimizdeyiz. Çok şükür şimdi ekmek paramızı kazanmaya başladık. Yevmiye 50 lira civarında para kazanıyoruz. Sigortamız da var ki en önemlisi de budur. Sağ olsunlar işveren müteahhitlerimiz sigortalarımızı yaptırıyor. İşlerimizden memnunuz. Zaten başka çaremiz yok. Tek sıkıntımız sıcağın altında çalışmak olacaktır. Gerçekten zor oluyor. Bol su tüketiyoruz ve akşam eve yorgun argın gitmek zorunda kalıyoruz.

Haber: B.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir