“İnsanlarımız Bu Konunun Peşine Düşmeli”

Ekranlar karşısında Adıyamanspor’dan bahsedemediğini ve sansüre maruz kaldığını söyleyen Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy, “Bazı konuları dile getirmek için medya kuruluşu bulamıyorum” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın ilimiz açısından büyük bir kazanç olduğunu söyleyen Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy, “İncelenen defterleri için Valimiz Mahmut Demirtaş, bürokratlarımız ve milletvekillerimiz, “Varsa bir yanlışlık çıkarın. Ben devletsem bu yanlışın üzerine giderim” diyor” dedi.

“Bu takımda Adıyaman çocuğu oynatılmamış”

Herhangi bir konuyu üçüncü bir şansa söyledikleri zaman kişilerin o konuları abarttığını ifade eden Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy, “Bu memleketin A2’si yok. Ve 30 yıldır A2’si oluşmamış. “A2 “demek Adıyamanspor’un parasız, pulsuz, pratikten alıp, takımında oynattığı, transfer ettiği ve transferden para kazandığı bir sistem demek. Ancak ilimizde böyle bir kategoride bir takım yok. Bu takımda Adıyaman çocuğu oynatılmamış. Şuanda kadromuzda 9 tane Adıyaman çocuğu var. 17 tane Adıyaman çocuğunu da kampa götürmüşüz. Kamplardan bazı gençleri geri gönderdiğimiz doğru. A2 olmadığı için bu çocukları evlerine gönderdik. Aslında bu gençleri kamptan geri göndermemiz gerekirdi. Çünkü kampa götürülen insanları 20 gün birebir teknik alanda eğitiyorsunuz. Bu doğrultu da kadro fazlalarının A2’de çalıştırmak gerekir. Bu durumda “A2” demek “takımın alt yapısı” demek. Adıyamanspor ancak kurumsallaşırsa kurtulur. Başka bir şekilde kurtulamaz. “Belediye Başkanı Büyükaslan, takıma yardım etmedi” diyorlar. Ancak bizler belediyenin binasında oturmaktayız. Yardımlar yeterli olmaya bilir. Bu durumu suçlayıcı bir şekilde söylemek yanlış. Ben bu konuyu anlatamadığım için sıkıntıya giriyorum” şeklinde konuştu.

“Başkan Büyükaslan’dan bir minibüs hattı talep ettik”

Başkan Büyükaslan’ın Adıyamanspor’un bir önceki yönetime bir minibüs hattı verdiğini hatırlatan Başkan Rağıp Ersoy şunları söyledi; “Bizlerde Başkan Büyükaslan’dan bir minibüs hattı talep ettik. Yani Adıyamanspor’a bir kaynak talep ediyoruz. Takımın borcu bitmediği sürece bu takım her zaman ayaklar altındadır. Bir defa Adıyamanspor’un borcunu sıfırlayacaksınız. Bu borcu sıfırlayabilmek için bu takımın A2’sinin oluşması lazım. Böylelikle bu takımın transfer bedeli ortadan kaldırılacaktır. Bunun yanı sıra Adıyamanspor’un tahmini bütçesi 2 milyon 250 TL. Bu konuyu dile getirmek için medya kuruluşu bulamıyorum. Bu konuları dile getirmek için televizyon kanalları devreye girmeli.”

“Ben devletsem bu yanlışın üzerine giderim”

Adıyamanspor’un defterlerinin mali müşavirler tarafından incelettirildiğini vurgulayan Rağıp Ersoy, şöyle dedi; “Adıyamanspor şuanda çok farklı bir pozisyonunda. Aslında kamuoyu,  “1974 yılından bu yana Adıyamanspor’un bütün defteri halkın gözünün önüne serilmeli” demeli. İnsanlarımız bu konunun peşine düşmeli. Fakat hiç kimse bu konun peşine düşmüyor. Yeminli mali müşavirler takımın defterlerinin bir kısmını incelediler. Bu konuda elimizde kısmı olarak tutanaklar var. Ankara’ya giderek Maliye Bakanlığı’yla bu konuyu görüştük. Dönem geçtiği zaman bu konuyu kamuoyuna açıklayacağız. İncelenen defterleri için Valimiz Mahmut Demirtaş, bürokratlarımız ve milletvekillerimiz, “Varsa bir yanlışlık çıkarın. Ben devletsem bu yanlışın üzerine giderim” diyor.”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir