İş Adamlarından Haberimize Açıklama Geldi

“SANKO 100 Adıyamanlı İşçiyi İşten Çıkardı mı?” “Hesaplaşma mı Var Daralma mı?” başlıklı haberimizin ardından konuyu araştıran haber ekibimiz iş adamlarımızla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Olaya iyimser yaklaşan iş adamlarımız işten çıkarma olayının ÇİMKO’dan dolayı bir hesaplaşmadan kaynaklanmadığını, tamamen SANKO Holding yönetim kurulunun ekonomik daralma ya da tedbir amacıyla almış olduğu bir karar olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Adıyamanlı iş adamlarından Saf Beton Santrali Sahibi Orhan Uslu’da diğer iş adamlarına katıldığını belirterek “Hatırlanacağı gibi 2008 yılında da bin 100 kişiyi işten çıkartan SANKO Holding’in bu yıl da 100 kişiyi işten çıkarması normaldir. Çünkü bu işler ekonomik işlerdir. Herkes işine geldiği gibi hareket eder. İnsanımız adına çok üzüldük ancak bu konunun ÇİMKO’dan dolayı bir hesaplaşma olduğunu düşünmüyorum. Kendi ekonomik daralma ya da tedbir anlamında alınmış bir karar olabilir” dedi.

Adıyaman, yıllardan bu yana istihdama sağladığı katkıyla göz önünde bulunan SANKO Holding’in Adıyaman’da bulunan iki iplik ve tekstil fabrikasında çalışan 100 işçiyi işten çıkarttığı söylentileriyle çalkalanmaya devam ederken, işçilerin neden işten çıkarıldıkları merak konusu oldu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir