İş Kazasında Parmaklarını Kaybetti Erol “ Parmaklarımı Geri Alamam Ancak Suçlu Cezalandırılmalı”

Mehmet Erol (18) bundan iki sene önce geçirmiş olduğu iş kazasının ardından neredeyse çalışamaz hale geldiğini belirterek kendisinin engelli hale gelmesine neden olan, sigortasız çalıştıran iş vereninin cezalandırılmasını istedi.

Adıyaman üniversitesi arkasında bulunan Tekpınar Köyündeki bir arazide işçi olarak soğan toplama makinesinde çalışırken, “ çok yorgunum biraz ara verelim “ demesine rağmen iş vereni Çetin Erçin’in “ devam edeceksin” komutuna uyduktan sonra yorgunluktan parmaklarını soğan kesme makinesine kaptırdığını belirten Mehmet Erol, Siirtli iş vereninin cezalandırılmasını ve tazminat istediğini belirtiyor.

Babasının İstanbul’da kalıpçılık yaptığını belirten ve annesinin ise 3 kardeşine bakmak zorunda olduğunu belirten Erol, alacağı tazminatla biriken ev kirasını ödemek istediğini belirterek “ Ben kaza günü iş veren çetin Erçin’e yorulduk ara verelim” dememe rağmen “ hayır çalışacaksın” dedi. Hepimiz yorgunduk ancak işi bırakamadık. Maaşımızı da alamadığım için işi bırakamamıştım. 9 saatin ardından yorgun düştüm ve bir anda dalgınlığıma geldi ve elimi soğan toplama makinesine kaptırdım. Parmaklarımı kaybettim. Şu an çalışmakta zorlanıyorum. İnşallah yetkililere hu konuda bana yardım eder” dedi.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir