İşaret Dilini Öğrendiler, Sertifikalarını Aldılar

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, Beyazay Derneği ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “işaret dili eğitiminde” başarılı olan kursiyelere sertifakları verildi.

İşaret dili eğitim sertifika töreni Vali Yardımcısı Onur Kökçü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil

Alan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, Beyazay Derneği Sekreteri Şenel Şaraldı’ın katılımıyla gerçekleşti.

Gıda, Tarım ve Hayvanlık İl Müdürü Adil Alan, yaptığı konuşmada, toplumda herkesin birer engelli adayını olduğunu belirtti.

Alan, “Adıyaman’da bine yakın işitme engelli vatandaşımız yaşamaktadır. Hayata dezavantajlı başlayan vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak hizmetlerin öncelikli hale getirilmesi gerekiyor. İşitme engelli vatandaşlarımızla daha sağlıklı iletişim kurabilmek ve onların sorunlarına çözüm bulabilmek için Beyazay Derneği ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile işaret dili eğitimi düzendlik Eğitime gönülle olarak katılım sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Meltem Kahraman’ın eğitmenliğini yaptığı 120 saatlik kurs 6 haftada tamamlandı ve müdürlükte görev alan 10 personel sertifa almaya hak kazandı.

Programda sertifika alan personeller koro halindei işaret diliyle “altın yüzüğüm kırıldı” ve ben yoruldum hayat şarkılarını seslendirdiler.

Gülizar Kahraman yine işaret diliyle şiir dinlentisi gerçekleştirdi.

Video gösterilerinin ardından kursiyerlere sertifikaları verilerek ve eğitmen Meltem Kahrman’a plaket sunularak, program sona erdi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir