İşçilerden ve Hasta Yakınlarından Minibüs İsteği

Adıyaman’da gece mesaisine kalan ve kent merkezine evleri uzak olan vatandaşlar ile gece hastası olup aracı olmayan vatandaşlar şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslerin gece 24.00’a kadar çalışmasını istiyor.

Şehir içi minibüs ve otobüslerin son seferlerini 23.00’da yaptığını hatırlatan vatandaşlar, bu durum karşısında evlerine çoğu zaman yürüyerek gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Gece işten çıkıp minibüs bulamadığı için eve yürüyerek gitmek zorunda kaldığını söyleyen Y:F isimli vatandaş, sefer saatlerinin erken olduğunu ve bu nedenle ailece misafirliğe dahi gidemediklerini belirtti. Y.F “Ben fabrikada vardiyalı çalışan bir işçiyim. İşten çıkış saatlerimiz belli olmuyor. Bununla beraber eşim ve çocuklarımla misafirliğe gittiğimiz zaman akşam olup tekrar eve döneceğimizde durağa gelip gece 23.00’den sonra minibüs bulamıyoruz. Bu durum karşısında biz ve bizim gibiler mağdur oluyor” dedi.

Yaşanan mağduriyetin giderilmesini isteyen vatandaşlar, kendileri kadar gece terminale gelmek veya terminalden istedikleri yere gitmek isteyenlerinde mağdur olduğunu dile getirdi. Vatandaşlar, gece terminale inan vatandaşların sabaha kadar terminal köşelerinde sabahlamaya mecbur bırakıldığını ileri sürdü. Ayrıca vatandaşlar, bu uygulamanın ülkenin birçok ilinde yapılmadığını sözlerine ekledi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir