İşitme Engellilerden Vali Demirtaş’a Şampiyonluk Sözü

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 24-28 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Basketbol Avrupa Kulüpler Kupası Şampiyonluğu’na hazırlanan Adıyaman İşitme Engelliler Basketbol Takımı’nın antrenmanını izledi.

Antrenmanı izlemek üzere Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile birlikte Kapalı Spor Salonuna gelen Vali Mahmut Demirtaş, işitme engelli sporcularla tek tek tokalaşıp başarı dileklerini ileterek sporcularla birlikte potaya basket attı.

Sporcuların idmanını izledikten sonra bir açıklama yapan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman İşitme Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımının Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirterek, “İşitme engelli sporcularımızı tebrik ediyorum. Daha öncede Adıyaman’a Türkiye şampiyonluğu sevincini yaşattılar. İşitme engelli sporcularımız kazandıkları başarılarla kendilerine fırsat verildiğinde neler yapacaklarını bizlere ispatlamışlardır. Bu başarıları işitme engelli gençlerimizin spor ile hayata tutunmaları açısından da oldukça önemli görüyoruz. İtalya’da düzenlenecek müsabakalarda da başarılı sonuçlarla döneceklerine inanıyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada kendilerine imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olacağız. Avrupa yolunda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

İşitme engelli sporcular ise, kendilerine maddi ve manevi her türlü desteği veren Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ederek İtalya’da yapılacak müsabakalarda şampiyonluk sözü verdi.

Antrenman sonrası Vali Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu İşitme Engelli sporcularla günün anısına hatıra fotoğrafı çekti.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir