İşitme Engellilere Umre Ödülü

Adıyaman’da işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmet alanları içerisinde özel ilgiye ihtiyaç duyan gruplar arasında engelliler önemli bir alanı oluşturuyor.

Bu itibarla topluma katılımını sağlamak ve dini vecibelerine yardımcı olmak amacıyla engelli vatandaşlara yönelik çeşitli etkinlikler yapılıyor.

Bu çerçevede Diyanet İşleri Başkanlığı ve Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Hizmetleri Koordinatörlüğü tarafınca düzenlenen ‘İşitme Engelliler Umre Ödüllü Bilgi Yarışması’ yapıldı.

2 aşamalı yapılan sınav da yazılı ve mülakat yapılarak Umre gitmeyi hak eden işitme engelli bir vatandaş belirlendi.

İl Müftüsü M.AliÖztürkçü başkanlığında, üyeler İl Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Küçükarslan, İl Müftülüğü Engelli Hizmetleri Koordinatörü Ali Çelik, İşaret Dili Uzmanı Meltem Kahraman, Kuran Kursu Öğreticisi Hüseyin Kandemir’den oluştu.

7 işitme engellinin müracaat ettiği 6 işitme engellinin bizzat katıldığı sınavda heyecanlı anlar yaşandı.

İl Müftülüğü brifing salonunda yapılan yarışmada Umreye gitmeye hak kazanan Fatma Diyarbakırlıoğlu birinci olurken; ikinci Teyfik Dutlu, üçüncü Mehmet Tuzcu oldu. Birinci olan yarışmacı Adıyaman il müftülüğü tarafından umre ödülü ile ödüllendirildi. Diğer 5 kişi de başkanlığa ait çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Umre ödülü kazanan yarışmacı, ilerleyen zamanlarda, Diyanet İşleri Başkanlığının belirlediği bir vakitte Umre ziyaretlerini gerçekleştirecek.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir