“İslami Bir Geleceğin İnşası Mümkün”

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 62 bin okulda 17 milyon 300 bin civarında öğrencinin ders başı yaptığını hatırlatan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “Bu 17 milyon 300 bin civarındaki öğrencinin 5 milyon 600 bin kadarı ortaokullarda, 5 milyon 100 bin kadarı da liselerde eğitim alıyor. Açık liseye devam eden öğrenci sayısı ise 1 milyon 100 bin civarında” dedi.

“Yine ülkemiz genelindeki 4000’e yakın dershanede de 1 milyon 300 kadar öğrenci bulunuyor” diyen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “Bu sayılar kuru istatistikler olmayıp bilakis bir mesuliyetinin ifadesidir” diye konuştu.

“Dökülen kanın, akan gözyaşının, yitirilen insanların hesabı tutulamaz”

“Başta Ortaöğretim Komisyonu Başkanlarımız olmak üzere tüm teşkilatlarımızın mesuliyetinin ifadesidir” diyerek açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “Bizim ihmalimiz yüzünden yitirilen bir gencin hesabını vermeyiz. Bizimle aynı zaman diliminde, aynı şehirde yaşayan tüm gençlere ulaşmamız gerekir. Rabbine, topluma ve kendine karşı sorumluklarının farkında bir nesil oluşturmak en önemli vazifemizdir” derken, yeryüzünde doğrunun, iyinin, faydalının ve adil olanın tesis edilmesinin can, mal, din, akıl ve nesil emniyetini önceleyen kadroların yetişmesi ile mümkün olacağını belirterek, “Her insanın yaşama hakkının, mülkiyet hakkının, ailesinin ve neslinin korunma hakkının, inanç ve düşünce özgürlüğünün ve akıl sağlığının korunması hakkının teminatı İslami bir geleceğin inşası ile mümkündür. Şimdi bizim görevimiz bu beş temel hakkın tesisi için mücahede etmek hem de bu mücahedeyi geleceğe taşıyacak kadroları oluşturmaktır. Biz bu mücahedeyi yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Netice elbette Allah’tandır. Bu mücahede yapılmazsa yeryüzü fesada boğulur. Nesil ve ekin bozulur. Dökülen kanın, akan gözyaşının, yitirilen insanların hesabı tutulamaz’’ uyarısında bulundu.

“Diploma konfor ve haz vaat eden bir geleceğe ulaşmanın aracısıdır”

Uyuşturucu ve alkol gibi bağımlılık yapan maddelerin emperyalist odaklar tarafından gençleri sömürüye karşı tepkisiz hale getirmede kullanıldığına dikkat çeken AGD Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, “ Okullardaki mevcut müfredat, eğitime ve insana bakış, gençleri geleceğe hazırlamakta izlenen yol bağımlılık yapan maddelere karşı gençlerde bir bilinç oluşturmaktan uzaktır. Diploma konfor ve haz vaat eden bir geleceğe ulaşmanın aracısıdır. Kardeşlik, paylaşmak ve merhamet gibi değerlerin bir karşılığı yoktur. İşte bu noktada bu ülkenin geçlerini toplumsal çözülmeden, çürümüşlükten ve kokuşmadan uzak tutabilmek için Anadolu Gençlik Derneği’nin daha çok çalışması gerekir’’ şeklinde konuştu.

“Sorumluluğunu hisseden bir nesil bu çalışmaların ürünü olacaktır”

Şehrin tüm öğrencilerine ulaşmak zorunda olduklarını değinen Başkan Bedrettin Beyazkaya, şöyle dedi; “Ortaöğretim Komisyonlarımız Yeni Bir Dünya’ya dair gelecek tasavvurumuzda en önemli çalışma sahasıdır. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır anlayışına sahip, komşusu açken tok yatmaktan ar eden, yoldaki bir taşı kaldırma sorumluluğunu hisseden bir nesil bu çalışmaların ürünü olacaktır. Anadolu Gençlik Derneği gençlerimizin bu coğrafyayı bu millete yurt yapan inancı kuşanmasında ve bu inancın sorumluluğu ile hareket etmelerinde en etkin kuruluş olma görevini sürdürecektir.’’

Haber: Ömer Karakuş

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir