İşsiz Gençler Hurdacılık Yapıyor‏

Adıyaman’da son günlerde çöplerden hurda toplayıp evinin geçimini sağlayanların sayısı gün geçtikçe artmaya başladı.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde işsizlik oranın çok fazla olduğu Adıyaman’da, işsiz olan gençler evlerinin geçimini sağlamak için gece geç saatlerde  çöplerden ve sokak aralarında karton, naylon ve demir parçalarını toplayıp satarak, evlerine ekmek götürüyorlar.

Ekmeklerini hurdacılıktan çıkaran gençler, yaptıkları açıklamada, “Adıyaman, ırgat kenti,  işsizlik üst düzeyde, Üniversite bitirsen bile iş bulamıyorsun. Evimizi geçindirmemiz veya evimize katkıda bulunmamız gerekiyor. Tek çaremiz çöplerden topladığımız hurdaları satarak evimizi geçindiriyoruz. Adıyaman’da iş imkanı olsaydı biz bu işi yapmazdık. Çevre illerimiz iş konusunda her zaman ilimizden ön planda. Adıyaman’da bulunan iş adamları her zaman “iş beğenmemezlik var diyorlar” biz ne iş olsa yaparız” şeklinde konuştular.

Uzun zamandır hurdacılık yapan bir vatandaş ise eskiden eskicilik yaptığında insanların kendilerini ayıpladığını belirterek, “‘İş imkanı var neden  çalışmıyorsunuz’ derlerdi ama şimdi gençlerimiz bile hurdacılık işi yapmaya başladılar. Biz bile iş yapamaz hale geldi” dedi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir