“İşsizlik Konusunda Ciddi Projelerimiz Var”

Seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman halkıyla buluşan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyaman halkının özlem duyduğu başkanlık profili konusunda vatandaşı bilgilendirdi.

Yerel seçim öncesi AK Parti’den Adıyaman Belediye başkan adayı olarak seçilen Fehmi Hüsrev Kutlu, halkın bütün sorunlarını yerinde tespit ederek, ekibiyle birlikte yapacağı çalışmalar hakkında Adıyaman halkına bilgilendiriyor.

“Hukuka aykırı bir şekilde devam ediyorsa onun hesabını yine hukuk sorar”

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan yeni otogar hakkında düşüncelerini belirten AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Bu olaya ben müdahil olmadım. Bazıları “Otogarı sen durdurdun” dediler. Ama “ben durdurmadım” Herhalde Kamu İhale Kurumu’na karşı bir dava açılmış. Bunun yanı sıra işsizlik konusunda da ciddi projelerimiz var. İlimize yatırım yapmak isteyen sanayicilerimiz belediye tarafından desteklendiğinde işadamlarımızın şevki artacaktır. Ve bu şekilde ilimize yapılacak olan yatırımlarla işsizlik konusunda önemli projeler hayata geçmiş olacak. Ayrıca Adıyaman’a devletin ve özel sektörün yatırımı ne kadar fazla gelirse bir o kadar da iş kapısı aranacaktır. Güçlü, projeci bir ekibimiz var. Bu konuda da seçim öncesinde açıklamalarımız olacak” diye konuştu.

“Haksızlığa karşıda her zaman direndim”

“Milletvekilliğim dönemimde bir kişiye dahi beni havaalanından al demedim” diyerek sözlerine devam eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Bu süre zarfında bir kişiden bile araba, bir işadamından yardım istemedim. Haklı olduğum yerde diklenmedim, dik durdum. Haksızlığa karşıda her zaman direndim. 9 yıla yakın milletvekilliği yaptım. Odam bir gün dahi boş durmadı. İdare amiri olduğumda da odamın kapısında bariyer olmadı. Kapım her zaman açıktı. Belediye başkanı olduğum zamanda Adıyaman için talebi olan, keyfi olarak gelen herkese kapım açık olacak. Bunun dışında da halkımızın taleplerini almak için çeşitli toplantılarımız olacak. Bize gelip Adıyaman’ın menfaati için bir şeyler anlatanlara da özel bir önem vereceğim. Bir projesi olan varsa gelmesine gerek yok. “Ben gelmiyorum, sen gel” dediği zamanda kalkıp yanına gideceğim. Adıyaman’ın menfaati için bir projesi olanları mekanında ziyaret edip, görüşlerini alacağım. Ekibimle birlikte mahalle mahalle gezip, halkın sorunlarını dinleyeceğiz. Halkımız nasıl mutlu olmak gerekiyorsa o konuda halkımızla birlikte Adıyaman’ı yöneteceğiz. Adıyaman için elele, gönül gönüle vererek, çalışmalarımızı yürüteceğiz. Belediye başkanı olduğum zaman kapım halkımıza her zaman açık olacak. Biri gelipte “benim işin hallolmuyor” dedikten sonra telefonla o işi çözüme kavuşturursam olmaz. Vatandaşın işi bana uğramadan derhal çözüme kavuşmalı. Çünkü belediye personelinin tek amacı Adıyaman halkına hizmet etmek olacak. Halkımız 5 yıl boyunca başını yastığa koyduğunda “ben niye bu yanlışı yaptım” demeyecek. Vatandaşımızın vicdanı rahat olacak. Yaptığımız hizmetleri hep beraber görerek, mutlu olacağız. Yani seçim Kutlu’nun değil, AK Parti’nin zaferi olacak” şeklinde konuştu.

“Çalmadan, çırpmadan, hırsızlık yapmadan bütün kaynakları en iyi şekilde kullanacağız”

Adıyaman Belediyesi’nin kültürel etkinliklerin yetersiz olduğuna dikkat çeken Fehmi Hüsrev Kutlu, “Bu konuda hem özel sektörler desteklenecek, hemde belediye bünyesinde gerekli çalışmalar ivedi bir şekilde gerçekleşecek. Sinema, tiyatro ve benzeri etkinlikler zaten projelerimizin içerisinde yer almakta. Belediyenin kültürel etkinlikleri çerçevesinde sinema, tiyatro ve diğer alanlarda mutlaka yeni sahalar açılacak. Ayrıca halkımızla birebir görüşüp, projelerimizi anlatacağız. Bundan sonra karar milletindir. Dürüst bir şekilde çalmadan, çırpmadan, hırsızlık yapmadan bütün kaynakları en iyi şekilde kullanacağımızı vaat ediyoruz. Merkezi hükümetten Adıyaman’a en fazla desteği sağlayabilecek bir ekibe sahibim. Ekibimle birlikte dürüst, düzgün, aslan gibi bir belediye başkanlığı yapacağız. Siyasi, kişisel, parasal menfaatleri bir tarafa bırakan sadece ve sadece Adıyaman’a hizmeti kendisine esas alan bir çalışma tarzımız olacak. Hak eden hakkını almak için belediye başkanına gelmeyecek. İşi derhal hallolacak, belediye başkanına çay içmek için gelecek. Belediye çalışanlarının hepsinin görevi insanlara yardımcı olmak olacak. Haksızlara karşı her zaman dik duracağım” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir