İstanbul İl Özel İdaresi Personelinden Bölgeye Yardım

İstanbul İl Özel İdaresi personeli, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Şanlıurfa illerinde maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım elini uzattı.

İstanbul İl Özel İdaresinde çalışan hemşerimiz Mehmet Ulum’un öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası daha önceki senelerde olduğu gibi bu yılda devam etti. İstanbul İl Özel İdaresi personeli arasında toplanan paralarla alınan yardım malzemelerini Adıyaman’ın yanısıra Malatya, Elazığ ve Şanlıurfa illerindeki yoksul ailelere dağıtan hemşerimiz Ramazan ayında da birçok yoksul aileyi sevindirdi.

Ramazan ayı dolayısıyla başlatılan Ramazan kumanyası dağıtma çalışmasını bu yıl 4 ilde gerçekleştirdiklerini söyleyen hemşerimiz Mehmet Ulum yaptığı açıklamada amaçlarının arkadaşlarıyla birlikte Ramazan ayının rahmetinden, feyzinden ve bereketinden yararlanmak olduğunu dile getirdi. Ulum konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yapılan yardım çalışması ile hedeflenen 200 ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Gönül daha çok yoksul aileye ulaşmayı ister ama rahmet ayı olan Ramazan’da herkes bu ve benzeri yardımları yapacak olursa her yoksulda rızkını alır. Biz yürek kapılarını aralamak, gönüllerde Ramazan coşkusunu yaşamak sloganıyla başlattığımız bu kampanyaya çok yoğun ilgi gösterildiğini gördük. Bunun için Rabbimize hamd ediyoruz. Kumanya çalışmasını duyan diğer dostlarımızda bizim yaptığımız bu çalışmaya katkı sunarak gönüllerde Ramazan coşkusunu yaşatmamıza vesile oldular. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Peygamber Efendimiz (SAV)’in, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisi ile yaptıkları yardımın amacını açıklayan Ulum, “Efendimiz (SAV)’in de buyurduğu gibi biz komşumuzun aç yatmasına gönlü razı olanlardan olmadık. Bu prensiple elimizden geleni yapıyoruz. İslam dini yardımlaşmaya çok önem veren bir dindir. Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için yardımlaşma son derece önemlidir. İnsanın, dini ve vicdani görevi olan yardımlaşmaya Peygamberimiz (SAV) bu güzel sözüyle dikkat çekmiştir. Bu vesile ile bu yardım organizasyonunun buralara ulaşmaşında maddi ve manevi desteği olan tüm arkadaşlarımıa ve özellikle de İstanbul İl Özel İdaresinin birbirinden kıymetli personellerine şahsım ve bölge insanım adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de bu tür yardım organizasyonlarımıza aralıksız devam edeceğiz. Yapılan bu yardımlar birlik ve beraberliğimizin yanısıra rahmet ayında kardeşliğimizi bir adım daha ileri götürür inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir