İstanbul’da Yaşanan Terör Saldırısına Adıyaman’lı Vatandaşlardan Tepki

Beşiktaş’taki Vodafone Arena’da oynanan maçın bitiminde  gerçekleşen terör saldırısına Adıyamanlı vatandaşlar tepki gösterdi.

Adıyaman Lisesi önünde başlayan teröre tepki amacıyla yapılan yürüyüşe Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve kadınlar katıldı.

Türk bayrakları ve sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından Demokrasi parkı önünde gıyabi cenaze namazı kılındı. Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü,dua okudu.

Adıyaman Sivil Toplum Platformu adına Memursen Adıyaman İl Başkanı Ali Deniz, Terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bu saldırılar ile Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Deniz, “Dünyanın şer ittifakı emperyalistler can evimizden vurdu bizi. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Biz buradayız ey gafiller, biz dün olduğu gibi yine meydanlardayız, gelin bombalarınızı patlatın, gelin, her birimiz bu millet için bu vatan için defaten ölmek için hazırız. Tasmalarınızın ucundan tutan soysuz sahiplerinize deyin ki,  bu milleti yıldıramazsınız, bu millet büyük Türkiye’yi  kuracak, bu millet geleceğine sahip çıkacak.” Dedi.

Adıyaman’ın kendisine yakışanı yaptığını vurgulayan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara cenabı Allahtan şifalar dilediğini belirtti.

Terör şebekelerini yönlendiren bütün güçlere kahrolacaksın diyen Erin, “15 Temmuzdan sonra bir ay boyunca devam eden ve Türkiye’nin dört bir tarafında teröre ve terörün iş birlikçilerine ve onları kumanda eden, ellerinde tutan güçlerin tamamına Türk milleti kürdü, Türküyle, alevisiyle, sunisiyle gerekli cevabı vermiştir. O günlerde yine şunu ifade etmiştik. Bu saldıralar devam edecek. Milletimiz biraz daha bedel ödemeye devam edecek. Çünkü biz doğru istikametteyiz. Yeryüzüne kanı gözyaşını ve zulmü her tarafa yaymaya çalışanlara karşı yükselen gür bir ses var. Zulüm nereden gelirse gelsin bu millet geçmişte olduğu gibi bugünde ve yarında bu zalimlerin karşısında dimdik durmaya devam edecek” diye konuştu.

Milletin birliği ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını belirten Erin, “Zerre kadar geri adım atmayacağız. Saldırılar ile canlı bombalar ile bu milletin cesaretini bu milletin ileri doğru yürüyüşünü ve birlikteliğini bozmaya niyetlenmiş olanlar hepsi duysunlar ve bilsinler ki bu saldırılar karşısında biz daha kenetlenmiş vaziyetteyiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek suretiyle daha güçlü bir şekilde hem Türkiye’deki uşaklarını hem bu terör şebekelerini yönlendiren bütün güçlere bütün gür sesimizi yüreğimizden gelen seda ile şu şekilde sesleniyoruz. Kahrolacaksınız” açıklamasını yaptı.

‘Maşalarını da kıracağız hesap soracağız. Paşalarından da hesap soracağız’ diyen Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, “Terör örgütünü destekleyen devletleri de biliyoruz. Bu terör dönüp onları da vuracaktır. Çünkü terör dostu olmaz ve onlarda darma dağın olacaktır. Kendilerini büyük gören devletler Allahın gücü ve milletin gücü karşısında gerçek acıyı tadacaklardır. Maşalarını da kıracağız hesap soracağız. Paşalarından da hesap soracağız” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir