İstanbul’daki Adıyamanlılar Mısır ve Suriye İçin Buluşuyor

İstanbul’daki Adıyamanlılar, Suriye ve Mısırda yaşanan insanlık katliamına karşı tepki göstermek için Eyüp de buluşuyor.

Adıyamanlılar Vakfı ve Gerger Çifthisar Köyü işbirliğince düzenlenen Adıyamanlılar’ın Mısır ve Suriye deki katliama karşı tepki gecesine Adıyaman Milletvekilleri, Ortadoğu’daki gelişmeleri yakinen takip eden Adıyamanlı Gazeteci ve yazarların katılım ile gerçekleşecek olan Eyüp deki Adıyamanlılar gecesi 25 Ağustos Pazar 20.00 de yapılacağı belirtildi.

Daha evvel Müzik eğlence programı olarak düzenlenmesi beklenen ve ancak Mısır ve Suriye de yaşanan insanlık dışı katliam nedeniyle Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu tarafından müzik eğlence programı iptal edilmişti.

Bu önemli gündem maddesiyle toplanan Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu toplantısında gecenin müzik eğlence programı yerine Mısır ve Suriye deki katliama karşı tepki gecesine dönüştürüldüğü kaydedildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, gecede Adıyamanlıların darbelere karşı ve insanlık dışı katliamlara dik duruşunu göstermek için bir araya geleceğini söyledi.

Özkartal: “Adıyaman Milletvekillerimizin ve Ortadoğu’daki gelişmeleri yakinen takip etmekle bilinen Adıyamanlı Gazeteci ve Yazarların katılacağı toplantıya bütün Adıyamanlı hemşerilerimizi ailece gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Adıyamanlıların tepki gecesi Eyüp Belediyesi’nin Haliç yaz etkinliklerin yapıldığı Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nin önündeki Silahtarağa meydanında yapılacağı belirtildi.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir