İTFAİYE MÜDÜRÜ ÇELİK’TEN GAZETEMİZE ZİYARET

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik, Adıyaman’da yerel yayın yapan gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında hakkın da bilgiler verdi.

Çelik yaptığı açıklamada; “ basın en önemli paydaşlarımızdan birtanesi çünkü itfaiyeciliğin 3 ayağından birtanesi insanları yangına karşı bilinçlendirme tedbirler alma, gibi bilgileri vatadanşa aktaran basın kuruluşlarıdır. Işık gazetemizi ziyaret ederek bize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdik.  Zaman zaman basın kanalıyla anız yangınları olsun orman yangınları gerekse dumandan zehirlenme etkilenme gibi konularda birebir vatandaşa ulaşamadığımız zamanlarda basın bizim elimiz ayağımız oluyor. Basın bizim sesimiz oluyor, hep birlikte insanlarımızın en az zarar ve zayiyatla yangınsız kazasız belasız günler geçirmesini diliyorum.

Öncelikle sobaların ve kalorifer kazanlarının Adıyaman’da yaygınlaştığı için doğalgaz ve kombi bacalarının bakımlarını yapılması gerekmektedir. 2 ve üzeri yıllarda tüketilen doğal gaz ve baca kirlenmelerinin temizliği gerekiyor ama maalesef vatandaşlarımız bu konuda bazen duyarsız kalabiliyor. Soba boruları ve soba içerisi temizlemek ile bu sıkıntı giderilmiş olmuyorsunuz. Sobanın bacasının da bakıma ihtiyacı var kombi de aynı şekilde. Hatta kombi daha riskli ve ölümcül vakalara sebebiyet veriyor. Vatandaşlarımız mutlaka soba bacalarını kombi bakımlarını düzenli olarak yapmaları ve gaz sızıntılarının tespitini yapmaları gerekmektedir.

110 NUMARALI İTFAİYE HATTIMIZ 7/24 AÇIKTIR

110 numaralı itfaiye hattımız 7/24 açık olup halkımızı sadece ihbar değil doğru yakıt kullanımı hakkında da arayıp bilgi alabilirler.” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …