İyilikder’den Yardım Çağrısı!

İyilikder Adıyaman Şubesi vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

İyilikder Adıyaman Gönüllüsü Mustafa Çirişci, yaptığı açıklamada, İyilikder’in, dünyanın ve insanın iyilik istemesiyle bu derneğin kurulduğunu söyledi.

Amaçlarının çevrede, yakınında ve İslam coğrafyasında sıkıntıya düşmüş, dara düşmüş mazlum mağdur insanlara yardım etmek olduğunu aktaran Çirişçi, “Alan el ile veren el arasında köprü görevini gerçekleştirmek amacıyla çalışıyoruz. Çok geniş bir etkinlik yerimiz var. Çok geniş bir yer var. Şuan burada Ramazan ayında bizim su keçisi projemiz var ,su keçisi projesinde Afrika’da mağdur ve mazlum insanların yardım amacıyla oluşmuş bir proje biliyorsunuz. Afrika’da büyük bir sıkıntı var. Açlık, yokluk baya ileri seviyede. Tarım yapılamıyor ancak insanlar orada böyle küçük süt keçileri dediğimiz küçük keçilerle geçimlerini sağlıyor. Adıyaman’da Kalenin girişinde kitap satışı ve bu satıştan elde ettiğimiz geliri süt keçisi olarak Afrika’ya gönderiyoruz. Geçen sene etkinliklerde 250 süt keçisi toplandı ve biz süt keçilerini gönderdik, bu yılda buradayız. Yine kitaplarımızla bu işi yapmaya çalışıyoruz. Yine kitaplarımızın geliri tamamıyla tekrar süt keçisi olarak gidiyor. Çok anlamlı bir proje çünkü insanlarımız hem kitap okumuş oluyor hemde yardım yapmış oluyor. Dolayısıyla bir kültürel faliyet yapıyoruz aynı zamanda Adıyaman’a kültürel faliyet yapmış oluyoruz. Aynı zamanda dediğim gibi mağdur insanlara yardım etmek amacıyla buradayız mağdur insanlara mazlum insanlara yardım etmek amacıyla buradayız”dedi.

– GÖNÜLLÜ BİR KURULUŞUZ

Gönüllü bir kuruluş olduklarını aktaran Çirişci, şunları kayddetti:

“Tamamıyle gönüllülük üzerine kurulmuş bir faliyet. Burada bizim gençlerimiz var şuan burada çalışıyorlar. Tamamıyle gönüllülük üzerine çalışıyoruz. Halkımızında bize destekleri sürüyor, şükürler olsun. Projemizi böylelikle devam ettirebiliyoruz. Ramazan ayında çok bereketli bir ay, gerçektende bu anlamda çok iyi dönüşler oluyor. Bizler Ramazan ayında birçok yere koliler dağıttık, zaten elimizde özellikle Adıyaman’da bulunan mağdur insanlar var, bunlara yardım ettik ve aynı zamanda adaklar oldu. Bunları dağıttık insanlara ama dediğim gibi daha çok insanlar Ramazan ayını bekliyorlar, geliyorlar, bizlere ve yardım yapmak istediklerini söylüyorlar. Bizde onların bu yardımlarını ulaştırıyoruz. Tamamıyla bizim şöyle bir durumumuz söz konusu, biz insanları alıp mağdur insanların yanına götürüyoruz. Fakir insanların evlerine götürüyoruz. Biz diyoruzki bir aracıyız ama siz gelin buyurun insanların hallerini kendiniz görün, yanı başımızda bu insanlar var muhtaç insanlar var bu insanlara biz yardım yapan insanları alıp yanlarına götürdüğümüzde onlar o mağduriyetin daha çok farkına varıyorlar ve yardım yapıyorlar. O insanların evlerini öğreniyorlar ve bizim dışımızda da kendileri gidiyorlar, zaten bizim amacımız bu bizim güçümüz belli bir yere kadar ama insanlar bunun farkında olurlarsa infak bilincinin kardeşlik bilincinin farkında olurlarsa biz bu sıkıntınız gideceğinin düşünüyoruz”

Çirişci, “Adıyaman’da 14 bin Suriyeli var 10 bin tanede kampta var 24 bin tane Suriyeli var ilimizde ve bu insanlar gerçekten çok zor durumdalar, mağdur durumdalar. Dolayısıyla elimizden geldiği kadar halletmeye çalışıyoruz. Açığı kapatmaya çalışıyoruz. Bu anlamda yardım yapmak isteyen insanlar hiç çekinmeden gelsinler, bire bir yardımcı olmak onları alıp mağdur insanların yanına götürelim, kendileri bire bir baksınlar, insanlar ne haldeler”şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir