1839 YILINDA KURULAN JANDARMA TEŞKİLATININ 176. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ÜLKEMİZ GENELİNDE OLDUĞU GİBİ ADIYAMAN’DA DA DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

Jandarma’nın 176. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıldönümü ülkemiz genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da düzenlenen törenle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Belediye Başkan Vekili Muhittin Büyük, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Ağır Ceza Başkanı Ahmet Şeker, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, bazı kurum amirleri, STK Temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ile askeri personel eş ve çocukları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Jandarma Astsubay Üst Çavuş Tülay Kuzu, Jandarma teşkilatının 176 yıllık tarihi ve dünyadaki Jandarma benzeri askeri statülü kolluk teşkilatı hakkında bir sunum yaptı. Ardından Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay’ın yayınladığı kutlama mesajları okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, kurulduğu günden bugüne yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

176 yıllık köklü tarihiyle Jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu belirten Albay Koyuer, “Jandarma, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Milletimizin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, soğuk-sıcak, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Jandarma Genel Komutanlığının hazırladığı tanıtım video gösterisi sunumu yapıldı.

Program sonunda Askeri Gazino bahçesinde katılımcılara ikramda bulunuldu. Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş programa katılan şehit aileleriyle sohbet ederek yakın ilgi gösterdi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir