Kaçak Avlanan Balıklar Canlandırılıp Baraja Bırakıldı

Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa düzenledikleri operasyonda kaçak olarak avlanan balıklara el konulup avcılar idari para cezasına çarptırıldı.

Kahta İlçesinde Atatürk Barajı ve göletlerde su ürünleri yasağına uymayan avcılara karşı önlemler artırıldı.

Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa olarak yasaklara uymayan su ürünleri avcılarına karşı operasyonlarını sıklaştırdı.

Yapılan operasyonlarda kaçak avlanarak satış için otomobilin bagajına saklanarak Kahta İlçesine getirilen yaklaşık 100 kilo pullu ve aynalı sazan balığı yakalandı.

Kaçak olarak avlanan A.K yakalanarak idari para cezasına çarptırıldı.

Otomobil bagajında yakalanan balıklardan henüz canlı olan 12 adedi koruma altındaki bir havuza bırakılarak, yeniden canlandırılıp Atatürk Barajı göletine yavrulamaya bırakıldı.

1380 sayılı su ürünleri Kanunu ve 311 numaralı ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ gereğince 1 Nisan 2015 tarihinde başlayan su ürünleri yasağı 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Dombaycı ve Can: “Operasyonlarımız devam edecek”

Kahta İlçe Jandarma Komutanı Hasan Dombaycı ve Kahta İlçe Tarım Müdürü Fahri Can, kaçak avlanan yavrulama döneminde balık avlanırsa birkaç yıl içerisinde Atatürk Barajı ve diğer göletlerde balık neslinin tükeneceğini belirtiler.

Dombaycı ve Can bu nedenle vatandaşların avlanma yasağına uymalarını isteyerek, yasaklara uymayanların yakalanacağını ve cezai işlemlerin uygulanacağını kaydettiler.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir