Kaçak Su Kullanımını Engelleniyor

Çelikhan Belediyesi sınırları içindeki içme suyu hattından usulsüz su kullananlar uyarıldı.

Çelikhan Belediyesi su işleri müdürlüğü ekipleri ilçeyi baştan sona gezerek ilçede kaçak su kullananların suyunu keserek, uyarıda bulundu.

Şehir içerisinde içme suyu şebekesinden arazi sulamalarının yapılmasının kabul edilemeyeceğini belirten Başkan Mustafa Bulut, arazi sulaması için tütün dikiminin başladığı günden bu yana Çat Barajından gelen sulama suyunun düzenli olarak ilçeye verildiğini ve buna rağmen içme suyundan tarla sulandığını ekiplerinin tespit ettiklerini söyledi.

Başkan Bulut, kontrollerin yıl sonuna kadar devam edeceğini ve kaçak su kullanımı yapan herkese cezai müeyyide uygulanacağını ifade etti.

Su İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, kaçak su kullanımıyla ilgili kontrollerini sürdürürken, abonesiz, sayaçsız ve şehir şebekesinden kayıt dışı hat çekerek yapılan kaçak su kullanımlarına karşı başlattığı kontrollerini aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir