Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Taşınma Süreci Başladı  

 

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği (KHB) Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları binasının yeni yerine taşınmasıyla ilgili sürecin başladığını kaydetti.

KHB Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Tıp Fakültesi binasında yapılan çalışmaların ardından Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yeni yerine taşınmaya başladığını söyledi.

Cihazların taşınmasına ve tefrişat yapılmaya başlandığını belirten Erdoğan Öz, “Eski adıyla Tıp Fakültesi olarak bilinen hizmet binamız, yeni eğitim araştırma hastanesine taşınmıştı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yetersiz olması sebebiyle buradaki hastanemizi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne taşıyacağız. Bu taşıma işlemleri nihayetlendiriliyor. Bu gün itibariyle taşıma işlemimiz başladı. 10-15 günlük süre içerisinde taşımayı tamamen bitirmeyi planlıyoruz. Hasta nakline başlamadık. Tefrişat ve cihazların taşınma kısmına başlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta başında hastalarımızı da taşıma işlemine başlayarak, iki hafta içerisinde taşınma işlemini bitirmiş olacağız. Daha iyi bir binada halkımıza hizmet vereceğiz. Şuan ki mevcut binamız 160 yatak kapasiteli ancak, yeni binamızda hasta sayımız 200 olacak. Daha fazla yatak sayısını kavuşacağız. Fiziksel olarak halkımıza daha modern bir binada hizmet sunacağız. Makineye bağlı hastalarımız var. Hasta naklinde sorun yaşayabilecek hastalarımız var. Bunların taşınma sürecide hastalarımızın durumuna bağlı olacak” şeklinde konuştu.

 

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir