Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Dost, Yeni Projeler Hakkında Bilgi Verdi

Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Abdulkadir Dost, hastanede yapılan yenilikleri ve yapılacak çalışmalar hakkında bir sunum eşliğinde bilgi verdi.

Hastanenin konferans salonunda yapılan tanıtım programına Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Ak Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, Köy ve Mahalle Muhtarları, Başhekim Yardımcısı Dt. Ferit Ünal, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü İlhan Aslan, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Kadir Kurt ve basın mensupları katıldı.

Hasta ve hasta yakınları ile çalışanların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak, memnuniyetlerini sağlamanın temel hedeflerinin olduğunu vurgulayan Dost, yaptıkları ve yapacakları yenilikler hakkında bilgi verdi.

Yapılan yeniliklerin Kahta Devlet Hastanesine yeni bir vizyon kazandırdığını belirten Başhekim Dost, “Hastanemizde özellikle acil servisimizde problemler yaşanmaktaydı. Fiziki sıkıntılar vardı. Burada oluşan aşırı yığılmayı önleme adına çalışma yaptık.  Hastalarımızın tedavileri acil servis içerisinde yapılmaya çalışılıyordu. Burada yapılan fiziki çalışma neticesinde gözlem hemşirelerimiz bu hastalarımızın takibini farklı bir ortamda yapmaya başladı. Böylece acil servisimizdeki yoğunluk azaltılmış oldu.” dedi.

Dost, “Evde bakımı zor olan hastalarımız için oluşturmuş olduğumuz Palyatif Bakım Merkezimizde kısa süre içersinde hizmet vermeye başlayacaktır. İlçemizde olmayan Onkoloji Ünitesi kurulma aşamasında ve inşaat çalışmaları devam etmektedir. KBRN Arındırma Ünitesini kurmayı planlamaktayız. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Çevre Düzenlemesi Çalışması Başlatıldı

Hastanenin çevre düzenlemesi için çalışmaların başladığını aktaran Dost, şöyle dedi:

“Hastanemizin çevre düzenlemesi için bir proje çalışması yapılmış olup, vatandaşlarımızın özellikle oto park konusunda yaşadığı sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. Hastanemizde daha önce Endoskopi ve Kolonoskopi hizmetleri verilmiyordu. Şuan da aktif bir şekilde hastalarımıza hizmet vermektedir. Görüntüleme merkezimize MR (Emar), Mamografi ve Tomografi (16 Kesitli) cihazlar kazandırıyoruz. Mamografi taramaları özellikle bayan hastalarımız için çok önemlidir. Bakanlığımız tarafından hastanemize Mamografi Cihazı hibe edilmiştir. Yeni tomografi cihazımızın kurulum çalışmaları bittikten sonra en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacaktır.”

Berber Hizmetimiz Başladı

Hastanede berber hizmetinin başladığını dile getiren Dost, şunları kaydetti:

“Yatan hastalarımıza moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla berber hizmeti vermeye başladık.  Çocuk parkımız hizmete girmiş olup, çocuklarımız için oldukça kullanışlı bir alan oluşturulmuştur. Gebe Bilgilendirme Hattı ve Hasta Bilgilendirme Kanalı ikinci yeni projemiz. Gebe hastalarımız belirleyeceğimiz numara üzerinden doğrudan uzman ebelerimize ulaşacak ve bilgi alabilecektir. Hasta Bilgilendirme Kanalımızda da, hastalarımızın yatışından taburcusuna kadar yardımcı ve bilgilendirici videolar ile “0” kanal üzerinden düzenli olarak yayın yapılacaktır.”

Adıyaman’da sağlık alanında yapılan bazı projelerin, Türkiye çapında diğer illerdeki hastanelerde de uygulanmaya başladığını belirten Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz ise milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Genel Sekreter Öz, “Genel sekreterliğimiz tarafından her ay birçok özgün proje hayata geçiriliyor. Bu projeler; merkez ve ilçelerde çalışan personellerin ve halkımızın web sitemizde paylaştıkları fikirler arasından, anketlerden ve yöneticilerimiz içerisinden, her ay bir tanesi seçilerek uygulanmaya başlanıyor. Bazı projelerimiz, Türkiye çapında diğer illerdeki hastanelerde uygulanmaya başladı bile.” dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise “Ak Parti 13 yıldır ülkeye çok şeyler yaptı, çok şeyler kazandırdı. Bizler hizmet yapmaya çalıştıkça birileri bunları baltalamaya, engel olmaya çalışmaktadır. Bu engellemelere rağmen, bizler yolumuza yılmadan devam ettik. Allah ömür verirse,  güzel hizmetler getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Aydın, “Kahta Devlet Hastanesi küçük bir sağlık ocağı görünümünden modern bir hastaneye kavuştu. Bu yatırımlar kolay kazanılmıyor. Bunlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bu kazanımların tek sebebi istikrar ve güçlü iktidardır. Bütün ümmetin, mazlum coğrafyanın tek umudu Türkiye. Burada çocuklarımıza daha iyi yarınlar bırakmak istiyorsak, çocuklarımız daha iyi bir okulda okusun diyorsak, çocuklarımızın daha iyi bir hastanede tedavi olmasını istiyorsak ülkemizdeki bu kazanımların devamı için güçlü bir istikrara ihtiyacımız var. Kahta ilçesinde, sağlık, eğitim, ulaşım konularında büyük gelişmeler yaşandı. Sağlık alanlarında yaptığımız yatırımlar sayesinde sevk edilen değil, sevk alan iller arasında yer almaya başladık.” ifadelerini kullandı..

Program, yenilenen Hemodiyaliz ve Acil Servis ve Diğer Birimleri ziyaret sonrası son buldu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir