Kahta Gazeteciler Cemiyeti Çocukları Sevindirdi

Kahta Gazeteciler Cemiyeti, Kahta Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü 23 Nisan Bayramında Güdülge ilkokulunda eğitim gören  öğrencilere Giyim ve Ayakabı hediye ederek, minik öğrencileri sevindirdi.

Kaymakam Dede Musa Baştürk, yaptığı açıklamada, Atatürk’ün, geleceğin büyükleri olan çocuklara büyük önem verdiğini ifade etti.

Baştürk, “Millet Meclisi bu günü, Ulusal Egemenlik Bayramı ilan ederken, Atatürk çocukları unutamazdı. Yarın bu memleketin yönetimine gelecek çocuklar iyi yetişmeliydi. Çocuklar, onun düşüncesinde büyük değer taşıyordu. Bu nedenle Atatürk, ulusal egemenlik bayramı olan 23 Nisan gününü çocuklara bayram olarak armağan etti. Bizlerde Yarınımızın büyükleri için  elimimizden gelenini yapmaya calışıyoruz, iyi bir eğitim görmelerine katkı sunuyoruz. Bu tür etkinliklerle çocuklarımıza yardımlaşma ve hediyeleşmenin ne kadar önemli olduğunu göstermiş olduk” dedi.

Kahta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kutlu ise  ”Çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesini ve ihtiyaçlarının giderilmesi için bu tür yardımların daha sık gündeme gelmelidir. Kahta Gazeteciler Cemiyeti olarak İş adamlarımızdan böyle bir talepte bulunduk. Kaymakamımız Dede Musa Baştürk ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Halil Tünçmen kampanyamıza destek vererek 130 öğrenciye ayakkabı, forma, mont olmak üzere yardımda bulunduk. Bu tür yardımlaşmalar devam edecek, duyarlı vatandaşlar, bu tür kampanyalara destek vermeli, bugün burada  çocukların yüzündeki mutluluk hiç bir şeyin yerini tutmaz.”şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen de “Bu etkinliğe vesile olan Kahta Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kemal Kutlu ve cemiyet üyelerine ve eğitimde elinde geleni yapan Kaymakamımıza teşekkür ederim. Kahta Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kemal beyden bir ricada daha bulunmak istiyoruz. Okulumuzun görüldüğü gibi bahçe duvarı yok, okulumuzun bahçe duvarını örmelerini ve ağaçlandırma çalışmalarını yapma sözünü istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir