Kahta’da 10 Bin Aileye Kömür Yardımı Başlandı

 

Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu yıl ihtiyaç sahibi 10 bin vatandaşa birer ton kömür dağıtılacağını ifade etti.

Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu yıl ihtiyaç sahibi 10 bin vatandaşa birer ton kömür dağıtılacağını ifade etti.

Kömür yardımı alabilmek için haneye giren gelirin hanedeki kişi sayısına bölündükten sonra kişi başına muhtaçlık sınırı olan net askeri ücretin 13’te biri olan 304 TL’yi aşmaması, ayrıca evlerin merkezi ısınma sistemi veya doğal gazlı olmaması gerektiğini hatırlatan Kaymakam Kaya, dar gelirli ailelerin kış mevsiminde yakacak ihtiyacını karşılamak için Devlet tarafından verilen kömür yardımlarının ilçede dağıtımına uzak köylerden başlandığını kaydetti.

Kaymakam Kaya, 2015 yılı kömür döneminde ilçe merkezinde 6 bin ve bağlı köylerde 4 bin aileye olmak üzere toplamda 10 bin aileyi kapsayan kömür yardımlarının en kısa zamanda dağıtımını sağlamak üzere gerekli tedbirlerin alındığını, kömür yardımlarının vatandaşların evlerine teslim suretiyle gerçekleştirilmekte olduğunu, köy kömür teslimatlarının hemen ardından ilçe merkezindeki hak sahiplerine kömürlerinin teslim edileceğini belirtti.

Kaya, şu bilgileri verdi:

“Vakfımızca Aile yardımları kapsamında bin 159 aileye 305 bin 980 TL, Gıda yardımları kapsamında  bin 637 aileye 252 bin 570 TL, Eğitim yardımları kapsamında 14 öğrenciye 6 bin 700 TL, Sağlık yardımları kapsamında 68 vatandaşa 25 bin 660 TL diğer yardım türleri ile birlikte toplamda 2 bin 878 haneye 621 bin 270 TL tutarında nakdi yardım yapılmıştır. Vakfımızca, Şartlı Eğitim, Şartlı Sağlık, Şartlı Gebelik Yardımları, Muhtaç Asker Ailesi Yardımı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardım, Engelli Yakını Aylığı, Engelli Aylığı ve Yaş Aylığı adı altında Düzenli Merkezi Yardımlar kapsamında toplam 4 milyon 126 bin 206,56 TL kaynak aktarılmıştır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir