Kahta’da Kitap Okuyanlara Çay ve Kahve İkramı Ücretsiz

Kahta İlçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile desteklenen “Diriliş Kitap Kafe”de kitap okuyanlara ücretsiz çay, kahve ikramı yapılıyor.

Diriliş Kitap Kafe Proje kapsamında, paneller, film okumaları, kitap tahlilleri, piknik, geziler ve söyleşi gibi etkinlikler de organize edilecek.

Kafe, hafta sonları da dahil olmak üzere her gün hizmet verecek. Aynı zamanda da kitap okuyanlara ücretsiz çay ve kahve ikram edilecek.

Eğitimle Diriliş Derneği Başkanı Bilal Akgül,  “İslam’ın ana kaynakları çok kuvvetli olduğu için temelinde de büyük güçler vardır. Çünkü Müslümanlar, inançlarından dolayı aldığı güç ile büyük bir medeniyet kuruyor   Batılı düşünürlerin çokça kullandıkları bir tabir vardır. ‘İslam bir kitap medeniyetidir.’ . D Rabbim bu mütevazı çalışmamızı hayırlara vesile kılsın inşallah. Bu anlamda katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Halil Tünçmen ise “Diriliş Kitap Kafe çok güzel bir proje. Bizler dindar bir nesil yetiştirmek istiyorsak bu tür ortamları çoğaltmamız ve çocuklarımızı bu tür ortamlara getirmemiz lazım. Mutlaka küçük yüreklere dokunmamız, onları kucaklamamız geleceğe umudu, yüreklerine yep yeni bir filiz gibi işlememiz gerekiyor. Bu bağlamda ortam çok kötü, sanal dünya çok kirli bilgilerle dolu gençlerimizi doğru bilgilerle buluşturmak ancak kitaplarla mümkündür. Yeni açılan bu mekanda öyle inanıyorum ki geçlerimiz her gün hafta sonları da dahil olmak üzere ders çalışma ve kitap okuma imkanına sahip olacak. Her ne kadar teknoloji gelişiyorsa da hiçbir zaman bilgi olarak kitabın yerini alamaz. Çünkü internette, bilgiye hızlı bir şekilde ulaşırsan ama kitap gibi kalıcı olmaz.” ifadelerini kullandı.

Toplumu ve yeni nesli canlandırarak eğitmek gerektiğini belirten Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tanrıverdi, Hak ve Batılı ayırt etme gücünü kitaplardan alınabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Tanrıverdi, “Toplumu, yeni nesli canlandırmak, eğitmek gerekir. Fakat bunun dirilmesi yine eğitimle olmalıdır. Eğitim önce kitapla başlar. Dini açısında da baktığımızda kitabımızın ilk ayetinin ‘ikra’ yani oku demesi çok anlamlıdır. Kitaplar bizleri öyle bir seviyeye götürecek ki Hak ve Batılı ayırt etme gücünü onlardan alacağız” dedi.

Kahtalı gençlerin nezih bir ortamda kitap okuyabileceğini belirten Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak da Diriliş Kitap Kafe sayesinde gençlerin artık kahve köşelerinden kurtularak böyle nezih bir ortamda kitap okuyabileceklerini aktardı. Başkan Toprak, “Yeni nesilleri bu tür mekanlara alıştırıp ve inşallah bu alışmayla beraber temeli ve geleceği sağlam bir gençlik yetişir. Kahtalı gençlerimiz böyle nezih ortamlarda kitap okuyarak kahve köşelerinden kurtulmuş olacak. Bu güzel projelere destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyor ve Diriliş Kitap Kafe’nin gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir