Kahveciler Odası Başkanı Sinan Turan: “300 Esnafımız Var”

 

Kahveciler Odası Başkanı Sinan Turan, sayıları 3 yüz’ü bulan kahvehaneci esnaflarının sorunlarına güçlerinin yettiği nispette çözüm arayacaklarının altını çizdi.

Adıyaman merkezde 3 yüz’ü aşkın kahvehanenin olduğunu belirten Adıyaman Kahvehaneciler odası Başkanı Sinan Turan “İlimiz merkezde şu an için 3 yüz’ü aşkın kahvehanemiz var. Tabi odaya kayıtlı olmayanlar da var. Hepsi kendi ekmeğini yiyor. Tabi ki ufak tefek sorunlarımız var. Ancak yeni dönemde bu sorunların üstesinden gücümüz yettiği kadar gelmek istiyoruz. Özellikle başta sigara yasağı belimizi büktü ancak bu iktidarın aldığı bir karadır boyun eğmek gerekiyor. Yapacak bir şey yok” dedi. Kahvehanenin boş zaman işi olduğunu belirten Başkan Turan, akşam saatlerinde kıraathanelerin iş yapabildiğini gündüzleri ise genellikle emekli kesiminin kahvehaneleri tercih ettiğini belirtti. Yaşları 55 ila 65 arası olan birçok vatandaşın vaktinin büyük bölümünü kahvehanelerde geçirdiğini belirten Turan “Özellikle emekli olan işçi ve memur insanımız kahvehaneleri tercih ediyor. Özellikle gündüz saatinde birçok kahvehanemizde yaşı geçkin insanımızı görmek mümkündür. Genç yaş grubu ve çalışan vatandaşlarımız ise genellikle hafta sonları kahvehaneleri ziyaret etmektedir” dedi.

İşsiz vatandaşların ise artık kahvehaneleri tercih etmediğini belirten Kıraathaneciler, “Eskiden işsiz insanlarımız kahvehaneleri mekân ederdi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir