Karatekin’den Velileri Sevindiren Açıklama

Önceki sene 13 bin olan öğrenci sayısının bu sene 15 bin’e çıktığı Adıyaman Üniversitesinde öğrencilerin en çok sıkıntı çektikleri en çok problem ettikleri konuların başında barınma yani konut sıkıntısı geliyor.

Konuyla ilgili olarak emlakçılardan yüreklere su serpen açıklamalar geldi. Gerek Emlakçılar odası Başkanı Hüseyin Karatekin, gerekse de ilin önde gelen emlakçıları Adıyaman’a gelen üniversite öğrencilerinin hepsinin kendilerine emanet edildiğinin altını çizerek ev sahipliği ve misafirperverliğin anavatanı olan Adıyaman’da ellerinden geleni yaparak öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim öğretimlerine devam etmelerini sağlamayı hedeflediklerini belirttiler.

Bahse konu olan sorunun yıllardır var olduğunu ancak dışarıdan gelen ve ilimizdeki velilerin gözünün arkada kalmaması gerektiğinin altını çizen Emlakçılar Odası Başkanı Hüseyin Karatekin şöyle dedi;“ Biz Adıyaman’daki emlakçılar olarak çekilen sorunun farkındayız. Adıyaman Üniversitesinin öğrenci sayısının bir anda 13 bin’e çıkması barınma problemini de beraberinde getirdi. Barınma öğrenciler için büyük bir problem. Aşmak gerekiyor. Aşmak için de şehrin önde gelen zenginlerinin gerek yurt gerekse de apart ev ve pansiyon gibi öğrencilere hitap eden çalışmalar yapması gerekiyor. Barınma sorununun çok ta gün yüzüne çıkacağını düşünmüyorum. Artık Adıyaman insanı öğrenciye ev veriyor. Bunun yanı sıra cemaat evleri, özel yurtlar ve Yurt Kur var. Ancak olası bir problemde devreye girmemeye hazırız. İlimizde yeterince yurt ve pansiyon türü barınma evleri bulunmamasından dolayı çare aramanın dışında bilhassa şimdilik mevcut olanaklar içerisinde çözüm arayıp bulmak durumundayız. Aksi halde sorunun içinde kaybolmuş oluruz.”

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir