KAŞİP’ten Sağlık İl Müdürlüğüne Ziyaret

 

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Derneği (KAŞİP) Adıyaman şube başkanı ve yönetim kurulu tarafından Sağlık İl Müdürü Mehmet Emin Taş’a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Genel Merkezi Şanlıurfa’da bulunan ve 40 ilin üzerinde şube açarak hızlı bir şekilde dernekleşen Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Derneği (KAŞİP)’in Adıyaman üyeleri ziyaretlerini sürdürüyor.

Yaklaşık iki ay önce Adıyaman’da kurulan ve üye sayısı 700’ü aşan derneğin başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Sağlık İl Müdürü M. Emin Taş’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette dernekleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Mehmet Mustafa Turanlı, Adıyaman’da kamuda çalışan tüm taşeron işçilerini derneğe üye edip, işçilerin asgari ücret ile geçim standartlarının çok altında çalışmasına engel olmayı amaçladıklarını belirterek, “Adıyaman’da kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan tüm taşeron işçilerini bir çatı altında toplamak ve onların özlük haklarını kurumak istiyoruz diye konuştu.

Sağlık İl Müdürü M. Emin Taş’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek üyelerine başarılar diledi.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir