KAYMAKAM FARKI? Yağmur Altındaki Çocukların Çilesine Vatandaştan Tepki Çelikhan’daki 29 Ekim Kutlamaları Gündem Konusu Oldu

 

29 Ekim’de gerçekleştirilen Cumhuriyet bayramı kutlamalarında göze çarpan yağmur altındaki geleceğimiz olan çocukların içler acısı durumu vatandaşın ve STK’ların tepkisine neden oldu.

Yağan yoğun yağmura rağmen yaşları 7 ila 12 arasında değişen çocukların saatlerce yağmur altında bekletilmesinin mantılı bir açıklaması olmadığını belirten vatandaşlar ve STK temsilcileri, ilçe kaymakamına ateş püskürdüler.

Etkinliklerin yağış altında değil de kapalı bir alanda yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar “ Çocukların bu şekilde yağmur altında ve soğuk havada mağdur edilmesi doğru değildir. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı olması gerekirdi.  Özellikle ilçe kaymakamı etkinliklerde bulunmasına rağmen duruma seyirci kalması ve herhangi bir çaba sarf etmemesi doğru bir davranış değildir. Orada olumsuz duruma müdahale etmesi gerekirdi. Sonuçta onlar bizim yarınki teminatlarımızdır. Bu yaştaki çocuklar bu şekilde mağdur edilmemeli.  Bu resmen bir eziyettir göz göre göre yapılan”

Törene Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Garnizon Komutanı Alper Şentürk, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Avcı, Büyük Birlik Partisi ilçe Başkanı Ali Horuz, HDP İlçe Başkanı Abuzer Yaman, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katılmıştı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir