“Kesilen Kurbanlar İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılacak”

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu yıl Kurban bayramında 114 farklı ülkede ve bölgede faaliyet göstereceğini söyledi.

“Kurbanlarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 400 TL karşılığında, vekalet sistemi ile kurbanlarını seçtikleri bölgelere gönderebilecek” diyen YADER Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan,  “Kurban sahiplerine geri bildirimler yapılıyor” dedi.

“Bağışçılarımızın talepleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi ülkelere ulaştırılacak”

“İHH İnsani Yardım Vakfı bu yıl Kurban bayramında 114 farklı ülke ve bölgede faaliyet gösterecek” diyerek sözlerine başlayan YADER Başkanı ve İHH Gönüllüsü Abdurrahman Gürbüzcan, “Kurbanlarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 400 TL karşılığında, vekalet sistemi ile kurbanlarını seçtikleri bölgelere gönderebilecek. Bu yıl da vakfımıza teslim edilen kurban bedelleri, bağışçılarımızın talepleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi ülkelere ulaştırılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı görevlilerince, çalışma yapılacak ülke ve bölgelerden kriterlere uygun olarak satın alınacak olan kurbanlar, bayram namazının ardından İslami usullere uygun olarak kesilecek. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, İHH tarafından kurban sahiplerine bilgilendirmede bulunulacak. Bayramın ardından ülkelerden dönen ekiplerin hazırladığı raporlar doğrultusunda da, söz konusu ülkeler için daha uzun soluklu projeler hazırlanacak. Kurban bağışlarınızı vakıf merkezimize gelerek elden, banka hesap numaraları, posta çeki hesabı, online bağış ve telefon aracılığıyla yapabilirsiniz. Vekaletinizi ise bizzat vakfımıza gelerek veya 0(212) 631 21 21 numaralı hattı arayarak verebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir